25.05.2017

Kasekese sünnipäev

Lasteaias toimus MÕK raames suur laste üritus "Kasekese sünnipäev"

25.mai varahommik algas imeliselt. Kõik kasepuud lasteaia õuealal puhkesid õide, kuid õie asemel siin võis leida värvilisi õhupalle, linte ja paelu. Päike paistis kõrgelt, kõvasti laulsid linnud puudel, õhus oli tunda sireli ja värske rohu lõhna ning suvi hiilis tasapisi meie südamesse. Kõik, kes sellel päeval tulid Tallinna Mustakivi Lasteaeda, on aimanud millegi toreda peo lähenemist.

Ja kauaoodatud rõõmuhetk on saabunud! Meie ette on ilmunud Kevad, temaga koos tuli Looduse haldjas, ning neile järgnes ilus neiu valges – Kaseke oma väikeste sõbrannade saatel. Just nii algaski  pidu Kasekese auks – mängude, tantsude, laulude ja suure ringmänguga. Nii lapsed, nende vanemad, lasteaia töötajad kui  ka peole tulnud külalised,  kõik keerlesid ja laulsid lõbusas tantsuhoos. Palju tähelepanu kasepuud pälvisid ka peale  pidustuste ühise osa lõppemist.

Kõik lasteaia rühmad said Looduse haldja käest  ülesanded ja pidid näitama oma vanematele ja külalistele oma oskusi ja teadmisi. Kevad südames ja hea tuju õhus, läkski  iga rühm oma alale, kus pidu jätkus ja  lapsed said võimaluse näidata teistele, mida nad oma õpetaja juhendamisel  aasta jooksul õppinud on. Orienteerumine, matemaatika- ja liikumismängud, luuletused, mõistatused ja isegi meistritoad -  tegevusi igale maitsele jätkus kõigile.

Ja nii see lõppeski, muusika ja linnulaulude saatel... Kuid hea tuju ja elamusi jagus kõigile ja kauaks ajaks! Tahaks loota, et oma lapsepõlvele tagasi mõeldes meenub  lastele ka see tore pidu.