02.05.2022

MÕMMIKUD JA APRILL

Oli see vast põnev kuu! Kõik Mõmmikute SÜDAME JA NUTIKUUSSE planeeritud vahvad tegevused said ellu viidud ja enamgi veel!

Lisaks eelnevalt planeeritule, tuli lisaks veel seiklus kinno "Artis" vaatama filmi "Muumitroll ja sabatäht" ning õppekäik raamatukogubussi "Katariina Jee", kus lapsed said oma silmaga näha väikest raamatukogu, mis sõidab kohtadesse, kus muidu päris raamatukogu üldse ei ole!
Terve kuu saime üheskoos piiluda tegevuskalendrit “NUTIKAS SÜDAMEKUU TERVISEKALENDER” , kus iga päev oli peidus uus tervislik üllatus.
Ja naljapäeva tähistasime, naljakate portreepiltide tegemisega ja üheskoos itsitamisega.
Ja rahvusvahelist lasteraamatupäeva tähistasime kohe raamatunädalaga, mil lapsed said kaasa võtta oma lemmikraamatuid ning nendest pandi kokku raamatunäitus lastaia saalis. 
Eriti hästi õnnestusid kõik nutivahenditega seotud tegevused, need olid laste lemmikud! - seiklused maastikurobotiga ning looduse helide püüdmine salvestavate pesulõksudega, silmale nähtamatu maailma uurimine käsimikroskoobiga, radade loomine pandarobot mTinyle ja Qobo teole ning uute sõnade õppimine jutupliiatsi abil.
Õuesõppepäeval võtsime ette retke oma lemmikpaika Stroomi rannaalale, kus pildistasime kevadet, korjasime prügi ja mereaardeid ning uurisime uusi hiiglasuuri prügimahuteid.
Maapäeval arutasime üheskoos, kuhu panna prügi ja mis siis juhtub, kui prügi ei panda prügikasti! "Siis saab meie Maast prügimaa!!!" on Mõmmikud kindlad!
Ja rahvusvahelisel tantsupäeval tantsisime üheskoos Volbrinõiaga lasteaia õuealal! Oli see vast lõbus!
Võtsime osa ka südamekuu nutikast projektist “Südamekuu GPS kunst” , mille korraldaja oli Tallinna Järveotsa Lasteaed ning saatsime kõigile imetlemiseks Mõmmikute tatsatud südamekujulise raja Stroomi rannaalal.
Oleme väga õnnelikud, et saime läbi raskuste valmis ka Mõmmikute tillukese südamliku etenduse "Popi ja pahur päev", mida kõik teised rühmad vaadata said ning lisaks saatsime etenduse salvestuse ka Tallinna laste ja noorte teatrifestivalile "Kanutiaia kann2022"
Samuti jätkusid meie loodusprojekt "Tere, kevad!" Suukooli projekt "Suukool võitleb suukollidega", Räpina aianduskooli taimeprojekt "Maitsetaimedega sõbraks" ning lugemisprojekt "Meie loeme!" ning salamisi valmib ka "Mõmmikute raamat."
MILLAL OLEN RÕÕMUS?
MÕMMIKUD „ Kui ma saan seda, mida ma olen tahtnud.“, „Kui saan uue sõbra!“,  „Kui saan uue looma!“ , „ Kui unistan millestki ja siis saan selle!“, „Kui armastan kedagi!“

Uudise rubriigid: