03.06.2021

MÕMMIKUD maikuu tegemised!

Suvi on käes ja MÕMMIKUD toimetasid iga päev ÕUES, kas mere ääres, mänguplatsil või ÕPPEAIAS.

Kui õrnalt ja ettevaatlikult nad taimede lehti silitasid … Nii hellalt … MÕMMIKUD hoolitsesid iga päev taimekeste eest, mis aknalaual sirgusid, vaatasid üle kõik taimed kasvuhoones ja rõõmustasid, et TOMATID on juba nii suured! Ja basiilik … Ja arbuus … MÕMMIKUD avastasid, et põõsastel on juba tillukesed rohelised marjad!!! “Kas need on valmis?” Ja huvitav, mis seal KOMPOSTIKASTIS peidus on? Põnev!!! MÕMMIKUD piilusid … Niidetud muru!!! Nii palju!!! Nii soe!!! Ja mis taimeke peenras nina välja on pistnud??? KRESS!!! Kuidas see sinna sai? 😍

Lapsed suudavad osaleda ja keskenduda õuesõppe tegevustes, ka kõige väiksemad naudivad seda.

Lapsed oskavad looduses heaperemehelikult ja säästlikult käituda - nad ei murra ilmaasjata oksi ning korjavad üles leitud prügi.

Tänu mereretkedel käimisele, tunnevad lapsed oma lasteaia ümbrust ja orienteeruvad selles, sest kohad on juba tuttavad.

Samuti on lastele meelde jäänud erinevad lasteaia ümbruses olevaid loodusobjektid - suured kivid, liivamäed ja kibuvitsapõõsad, kus sees tahaksid nad alati nuuskida.

Tänu sellele, et lapsed on saanud vabalt looduses tegutseda, ise uurida ja avastada, tunnevad nad looduslikke materjale - liiva (selle sees saab kaevata!), mulda (seda vajavad taimed kasvamiseks!), kive (neid saab korjata Mereaarete purki ja koju emmele viia!) , puitu (See sobib putukahotelli ja lõkke tegemiseks ja onni meisterdamiseks!) ning liskas veel seda, et taimedega saab joonistada ning et mõned taimed kõlbavad süüa! Isegi lisaks kurgile naat ja võilill! Neid on MÕMMIKUD ikka natuke õuealal näksinud!

Tänu meie imelisele projektile "Minu taimeke" ja meie armsale õppeaiale, oskavad lapsed märgata seoseid muudatustega looduses (soe ja päike - puudel tulevad lehed), taimede kasvu ja arengut ning erinevate liikide kooselu.

Osalesime MAIJOOKSUL ja pidasime maha vägeva spordipäeva. Lemmikloomanädalal rääkisime kõige armsamatest lemmikutest. Valmis ainulaadne audioraamat, kuhu Mõmmikudki oma panuse andsid.

Lõpule jõudsid fotoprojekt "Õnnelik klõps" ja multifilmiprojekt "Lapse oma multifilm".

MÕMMIKUD käisid ka LIITREAALSUSES piilumas, kes meie lasteaia mullahunnikus elab. Oli põnev õues õppimise kuu.

Uued põnevad juunikuu tegevused on juba täie hooga käima läinud.

Mõnusat suve!

Annika, Liina ja Ellen

Uudise rubriigid: