18.09.2020

Maailmakoristuspäev Põhja-Tallinnas: saatkonnad koristavad Kopliranda ja sukeldujad Noblessneri sadamat

Laupäeval, 19. septembril, Maailmakoristuspäeval korraldab Saksa saatkond koos teiste ELi saatkondadega ning koostöös Põhja-Tallinna valitsusega Koplirannas prügi koristamise. Sukeldumisklubi Maremark puhastab aga Noblessneri sadama akvatooriumi põhja.

Saksa saatkond soovib sel aastal seoses Saksamaa Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisega juhtida tähelepanu kogu Euroopat hõlmavale kunsti- ja keskkonnaprojektile Earth Speakr.

„Earth Speakr on äpp, mis võimaldab lastel ja noortel väljendada oma muret meie keskkonna, Maa ja looduse pärast. Noored saavad selle rakendusega animeerida ümbritsevat keskkonda, olgu selleks tee ääres seisev tammepuu, tänavale maha visatud banaanikoor, taevas või linnatänav,“ rääkis Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid. Ta lisas, et algatuse eesmärk on anda poliitikutele ja riigijuhtidele teada, millised keskkonnateemad lähevad lastele enim korda.

Äpp on saadaval ka eesti keeles nii Google Plays ja App Store’is. Sõnumeid saab selle rakendusega teha igas keeles.

Põhja-Tallinna valitsus annab teada, et kõik, kes soovivad muuta kodukohta puhtamaks, on oodatud oma meeskonnaga  Merimetsa  ja Stroomi randa. Endal tuleb kaasa võtta jäätmekotid ja kindad. Jäätmekotid saab jätta Merimetsa tee ja Kolde puiestee ristmikul olevale platsile ja Stroomi ranna koristajad jätavad need rannahoone kõrvale (korvpalli- ja lava plats).

Rohkem infot: https://www.facebook.com/events/615519302658239/

Earth Speakr-I veebileht (eesti keeles): https://earthspeakr.art/et/

Lisaks kutsub Maailmakoristus Eestis laupäeval kõiki Pelgulinna ja Kalamaja konikoristusmaratonile.

Pelgulinna konikoristusmaraton: https://www.facebook.com/events/364128151265996/?active_tab=about

Kalamaja konikoristusmaraton: https://www.facebook.com/events/2032610230203090/

Uudise rubriigid: