22.11.2017

Maailmaruum ja aastaajad Sipsikute rühmas

Ajavahemikul 13.11.2017 - 19.11.2017 oli Sipsikute rühma nädalateema "Maailmaruum ja aastaajad".

Esmaspäeval alustati nädalateemaga kuulates ja arutatades teemal "Inimene kosmoses" ja voolides kunstitegevuses õpetaja Rosi juhendamisel planeete.

Lisaks tähistati esmaspäeval isadepäeva:
Muusikategevuses salvestas õpetaja laste laulu "Kellel on kõige parem isa?" - mis saadeti vanematele videona vaatamiseks/kuulamiseks.

Rühmas valmistati õhtuks aastateemat (Eestimaa 100) silmas pidades rahvuslik toit - karask.

Õhtul toimus orienteerumine õuealal ning lastel ja vanematel oli ülesandeks leida taskulampide abi õuealalt 14 helkurit, mis kõik omamoodi kavalalt peidus olid.

Seejärel liikus Sipsikute rongkäik lasteaia siseõue, kuhu oli kaetud "õuekohviku" laud ning valmis pandud ka kast isadele mõeldud kingikottidega.

Teisipäeval külastasid Sipsikud Miia Milla Lastemuuseumis muuseumitundi "Tähtedega sõbraks". Lapsed said uusi teadmisi, kuulsid põnevaid lugusid ning said osa vahvatest tegevustest seoses nii taeva- kui ka kirjatähtedega.

Kolmapäeval  meenutati muuseumis nähtut Karude koosolekul ning külastati "Sipsikute kino". Ekraanil liikus üks tõeline astronaut kosmoselaevas ja tutvustas, kuidas ikka päriselt kosmoselaevas süüakse, magatakse, hambaid pestakse jpm. Õpetaja oli tõlkijaks ning lapsed uudishimulikud küsimuste esitajad ja arutelude algatajad.

Neljapäeval tutvuti lähemalt meie päikesesüsteemiga ning planeetidega, mis koos maaga ümber päikese tiirlevad. Kas sina tead mitmes planeet päikesest on Jupiter? või Neptuun? Sipsikud teavad!

Lisaks said lapsed teada, kuidas maa pöörlemine ja tiirlemine on seotud öö- ja päeva ning aastaaegade vaheldumisega.

Lapsed joonistasid mustale paberile neid planeete, tähti, kuud, päikest, meteoriite või kosmoselaevu, mis soovisid ning piltidest moodustus rühma näitus "Meie päikesesüsteem".

Õhtupoolikul tehti lisaks algust ühistööga "Planeetide makett". Lapsed värisid pappkasti (edaspidi tuntud, kui kosmos) mustaks ning liimisid helkuritäppe ehk helkivaid taevatähti.

Reedel võeti rühmas nädalateema kokku - mida on teada saadud ning küsiti, mida veel täpsustada või juurde teada sooviti.

Lisaks lõpetati nädal suure ühistööga "Planeetide makett". Lapsed jaotusid paaridesse ning iga paar värvis ära ühe planeedi.

Õhtupoolikul oli palju rõõmu nii lastel kui ka vanematel. Pimedas rühmaruumis helkivate taevatähtedega päikesesüsteemi vaadata oli lihtsalt nii vahva!

Pildigalerii asub siin.