18.11.2016

Maestro Ants Üleoja juubelit tähistatakse kontserdiga Mustpeade majas

Pühapäeval, 20. novembril tähistatakse Mustpeade majas tunnustatud koorijuhi ja õppejõu Ants Üleoja 80. sünnipäeva uhke juubelikontserdiga, kus antakse ühtlasi juubilarile üle Tallinna Raemedal.

Kontserdil astuvad üles Oonurme segakoor, Inseneride Meeskoor, kammerkoor Solare ja RAM. Tallinna raemedali annab juubilarile üle linnasekretär Toomas Sepp.

Ants Üleoja pälvis Tallinna raemedali kauaaegse pedagoogitöö ja silmapaistva tegevuse eest Eesti koorilaulutraditsiooni arendamisel.

Maestro Ants Üleoja on tunnustatud Eesti koorijuht, kes on juhatanud Vabariiklikku Koorijuhtide Segakoori, TPI Akadeemilist Meeskoori, Tallinna Kammerkoori ning Eesti Inseneride Meeskoori ja peadirigendina Eesti Rahvusmeeskoori ning ETV ja Raadio Segakoori, olnud  aastakümneid nii üldlaulupidude kui ka mitmete koolinoorte laulupidude üldjuht ning Gaudeamuse üliõpilaslaulupidude Eesti kooride üldjuht. Ants Üleoja on koostanud ka mitmeid populaarseid koorilaulukogumikke.

Hindamatu on Ants Üleoja töö pedagoogi ja koorimuusika propageerijana. Ants Üleoja käe alt on võrsunud kümneid koorijuhte ja pedagooge, kes on arendanud ja hoidnud Eesti koorilaulutraditsiooni. Ants Üleoja on juhatanud mitmete Eesti ja maailma heliloojate uudisloomingut, viies nii heliloojate värsked teosed kuulajateni ja võimaldanud kooridel end proovile panna.  Ta on ka tunnustatud arvamusliider, kelle seisukohad koorilaulu, ent ka eesti muusika ja kultuuri suhtes laiemalt on oluliselt kujundanud avalikku arvamust. Oma tegevusega on ta oluliselt panustanud Tallinna kui Eesti kultuurielu keskuse loova potentsiaali kasvu ning loominguliselt viljaka õhustiku kujundamisse.

Tallinna raemedal on Tallinna linna autasu, mis antakse füüsilisele isikule linnapoolse tunnustusena. Raemedali andmise otsustab linnavalitsus.