03.11.2018

Magus päev Vantaa Fazeris ja Helsingis 3.11.2018

Lasteaiapere otsustas Kristiine lasteaia 54 sünnipäeva puhul külastada Vantaa Fazerit ja Helsingi erinevaid muuseume koos linnaekskursiooniga.

Lähenemas oli lasteaia sünnipäev ja mida ikka sünnipäeval tehakse, kui süüakse midagi maitsvat ja magusat. Nii otsustas lasteaiapere võtta ette reisi Soome Fazeri šokolaadivabrikusse. Kuna reis toimus 100% omakuludega, siis loomulikult olid meil kaasas ka meie endi väikesed magusasõbrad.Asume teele.

Päev algas väga vara- juba 06:15 kogunesime sadamas, et 07:00 väljuva laevaga Helsingi poole teele asuda. 

IMG_1354.JPG

Helsingi linnaekskursioon

Soome pool ootas meid buss ja meiega kaasas olev giid tutvustas linna.

Linna ajalooline keskus on hea näide 19. sajandi arhitektuurist. Senati väljakule annab iseloomu muljetavaldav Toomkirik, mis kõrgub üle Helsingi Ülikooli peahoone, Rahvusraamatukogu ja valitsuse lossi. Keset väljakut on tsaar Aleksander II monument. Uspenski katedraal, suurim õigeusu kirik Põhja-Euroopas võimutseb üle linnavaate idas. Lähedal asuv Presidendipalee, mille loojaks C.L. Engel, oli kord Vene tsaari ja suurvürstide peatuspaigaks visiidil Soome pealinna. Ateneumi kunstimuuseum, Soome Riiklik Kunstimuuseum ja kaasaegse kunsti muuseum Kiasma on külastamist väärt kunstikeskused. A. Aalto Finlandia maja, Sibeliuse monument, olümpiastaadion.  Olümpiamängud Helsingis leidsid aset 1952. 

IMG_1358.JPG

Fazeri külastus

Fazeris läbisime erinevaid õpitubasid. Esimesena vaatasime filmi fazeri ajaloost, selle järel tutvusime ajalooga, ladusime toiduklotse ja kontrollisime roboti juures, kui tervisliku valiku me tegime. Maitsesime Rännumeest ja lapsed proovisid ise palmikut punuda. Külastasime 3D prillidega tehast ning loomulikult sõime kommi ja šokolaadi nii palju kui mahtus. Külastasime Fazeri oma botaanikaaeda, kus näidistena kasvatatakse taimi, mida retseptides kasutatakse.

Iga külastaja sai kaasa väikese kingikoti Fazeri toodetega.

https://www.visitfazer.com/en/exhibition-tours/

IMG_1432.JPG

Helsingi Linnamuuseum

Külastasime Helsingi Linnamuuseumi, mis on kõikidele tasuta. Lastele pakkus eriti põnevat tegemist lasteala.

http://www.helsinginkaupunginmuseo.fi/en/contact/


IMG_1454.JPG

Sealife meremaailm

Kuna kuulume Roheline kool võrgustikku, siis igati tuli kasuks uued teadmised külastades Sealife meremaailma. Näha erinevad kalu ja veeloomi oli põnev, samuti oli võimalus ise kalu toita ja lapsed said akvaariumi sees (kuplis) kalu uudistada. Kõige tigedam kala oli elektriangerjas, kes iga natukse aja tagant elektrit lasi, mida kuvas andur kakvaariumi peal.

https://www.visitsealife.com/helsinki/

IMG_1608.JPG


Helsingi Loodusloomuuseum

Ise linnas aega sisustades külastati ka Helsinki Loodusmuuseumi.

Põnev oli vaadata elussuuruses loomi, rännata ajas tagasi ja tutvuda Soome metsloomadega.

http://luomus.fi/en
Magusaid elamusi Soomes näeb siin
Kaie Hein

kaie.hein@kristiinealg.edu.ee

 

Uudise rubriigid: