04.03.2015

Majaka tänavale rajatakse uut rööbasteed

Tänasel linnavalitsuse istungijärgsel pressikonverentsil andis Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo ülevaate liikluskorraldustest, mis kaasnevad 4. trammiliini rekonstrueerimistöödega Lasnamäel.

Seoses trammiliini rekonstrueerimistöödega Lubja tänava tõusul ja Majaka tänaval on alates 2. märtsist suletud trammiliinid nr 2 ja 4 ja reisijate veoks avati asendusbussiliin nr 42 marsruudil  Vesse – A. Laikmaa.  „Bussiliini nr 42 marsruut kulgeb kuni 31. maini Majaka tänavava kaudu,“ selgitas Harjo.

„Alates 1. juunist  suletakse Majak tänav liiklusele täielikult ja siis suunatakse kohalike elanike autod lähipiirkonna tänavate kaudu ümbersõidule. Asendusbussiliin 42 suunatakse siis ümbersõidule Tartu mnt ja Peterburi tee kaudu. 50 ja 58 liini ümbersõidumarsruut on samal ajal Pae tn – Väike - Paala tn – Peterburi tee – Pae tn.“

Liini nr 39 autobussid sõidavad juba praegu, alates 2. märtsist mõlemal suunal ümbersõidumarsruudil Tartu maantee, Lubja tänav, Lasnamäe tänav, Asunduse tänav ja Pallasti tänav. Seoses Majaka tänava sulgemisega ja liikluse suunamisega teistele tänavatele on juba praegu parkimispiirangud Kivimurru ja Tuulemaa tänavatel.

Tallinna Transpordiamet palub tähelepanelikult jälgida autojuhtidel liikluskorraldusvahendite  nõudeid ja ühistranspordikasutajatel ajutistesse peatustesse suunavaid tähiseid.

4. trammiliini infrastruktuuri rekonstrueerimise suurprojekt lõpeb plaanide kohaselt 2015. aasta sügisel.