08.01.2019

Mängulised uuendused I korrusel

Kogupäevakooli õhtustest tegevustest võtab sellel aastal osa regulaarselt umbes 120 õpilast 1.-8. klassini. (Juhuslikke osalejaid on poole aasta jooksul olnud peaaegu sama palju veel.) Pisikesse klassiruumi lapsed kohe kuidagi ära ei mahu ja seetõttu oleme laiendanud I korruse koridoris liikumist soodustavate tegevuste võimalusi, sest oleme näinud, et lapsed tahavad mängida aktiivseid mänge ja need haaravad kõige suurema hulga lapsi.

Liikumisraja (jalajäljed) kleepimise eel said kogupäevakooli õpilased kleepida/joonistada I korruse plaanile enda ideed. Samuti olid nad kaasatud ja said katsetada veel kleepimata rada. Nii tuli ka mõnelt 1. klassi õpilaselt kohe kommentaar, et see on liiga lihtne ja võiks teha hoopis teisiti (ehk keerulisemalt). Sellel nädalal on veel õpilastel võimalus oma ideid õpetajatega jagada ja seejärel saab kleebitud ka II osa liikumisrajast.

I korrusel saavad õpilased nüüd vahetundides ja peale tunde turnida ronimisseinal, mängida "Tsirkust" ja "Twisterit", õppida kella ja ilmakaari, hüpata keksu ja läbida liikumisrada "Jäljed". 

Viimasel koolipäeval enne koolivaheaega mängis kogupäevakoolis lastega jõuluvana. Lapsed mängisid erinevaid lõbusaid mänge. Päeva lõpetuseks loeti luuletusi (sh mitmes erinevas keeles) ja lauldi laule, sest jõuluvanal oli kaasas kingituseks 17 uut lauamängu, millega lapsed saavad nüüd oma vaba aega koolis sisustada. Juba on tekkinud õpilastel ka mõned lemmikmängud, kuid õppimist ootavad ka ülejäänud mängude reeglid.