04.03.2019

Männi lasteaias viidi läbi Süüria päev

26. veebruaril 2019 tähistas Tallinna Männi Lasteaia Rohutirtsu rühm Süüria päeva. Külla kutsuti sama rühma lapse perekond, kes on pärit Süüriast.

Üritust olid vaatamas õpetajad Tallinna Tähekese Lasteaiast ja Tallinna Paekaare Lasteaiast.

Kahjuks ei ole perel säilinud pilte oma kodumaast. Kuid Rohutirtsu rühm tehti siiski süüriapäraseks: prinditi pilte pere endisest kodumaast ja lapsed joonistasid Süüria lipu.

Päev algas Süüria hümni kuulamisega. Kõik külalised said küsida süürlastelt küsimusi nende kodumaa kohta. Selgus, et pere on Eestis elamisega väga rahul, aga kliima vajab veel harjumist. Eestis tundub neile väga külm ja eestlased on nende arvates kinnine rahvas. Suurim probleem on see, et nad ei oska veel eesti keelt, samas tuleb õppida ka vene keelt. Positiivseks peab pere seda, et Eestis on kõike saada. Toitu valmistavad nad endiselt süüriapäraselt.  

Pereisa oskab mitut keelt, vanemad õpivad mõlemad eesti keelt. Tütred käivad kõik Eesti koolis ja neil on eesti keel juba hästi suus. Ka lasteaialaps on väga tubli ja saab lasteaias kõikide asjadega kenasti hakkama ning oskab juba isegi lugeda. 

Süüria päeval said kõik tantsida süüria tantsu, lauldi ning viidi läbi viktoriin. Perekond oli valmistanud ka väga maitsva süüriapärase magustoidu, mida kõik said proovida ja kiita.

Lee Kerde, Tallinna Männi Lasteaia direktor

  

Uudise rubriigid: