21.04.2021

Männi park uueneb: 9000m² lilleniitu, 4000 põõsast ja 840m² uisutamiseks

Sel nädalal algab Mustamäel Männi pargi kauaoodatud rekonstrueerimine. Välja vahetatakse mänguväljakute ja pargiinventar, ehitatakse suur multifunktsionaalne spordiala, kus talvel hakkab paiknema 840m² suurune uisuväljak, rajatakse 9000m² lilleniitu ning istutatakse 4000 põõsast.

„Tulevast Männi parki võib nimetada uue põlvkonna puhkealaks, kus on ühendatud ehe loodus ning kaasaegsed võimalused ajaveetmiseks“ tunnustas uut lahendust Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats. „Tegemist on kauaoodatud, pikalt lihvitud ideega, mille tulemust saab juba õige pea käega katsuda ja ise kogeda. Jalgrajad on inspireeritud sipelgate liikumisradadest, mänguväljakutel kasutatakse floorat ja faunat tutvustavaid elemente. Park saab veelgi mugavamaks ja õdusamaks lastele, lapsevanematele, vanavanematele, tervisesportlastele, jalutajatele. Olen täiesti veendunud, et tulemus on Mustamäe esinduspargile kohaselt väärikas ning igaüks leiab sealt endale midagi meeldivat.“

2018. aastal Männi pargi rekonstrueerimiseks algatatud ideekonkurss toimus kaheetapilisena. 11 töö seast hinnati parimaks OÜ Lootusprojekt (Kersti Lootus, Kadri Uusen, Liivi Mäekallas, Kiur Lootus, Siim Lootus) ja OÜ Positiivne Pinnavorm (Lidia Zarudnaya) ideekavand "Männiöölane".

„Meie ideekavandi tuumaks oli senise killustunud ülesehitusega pargi ümber kujundamine kindlate funktsioonidega osadeks arvestusega, et pargi loodus saaks võimalikult vähe kahjustada,“ avas OÜ Lootusprojekt maastikuarhitekt Kersti Lootus võidutööni viinud põhimõtteid. „Arvestasime ka mustmäelaste ettepanekuid ja võtsime kasutusele näiteks elanike sissetallatud rajad, sest järelikult on need inimestele vajalikud ja funktsionaalsed.“

Pargi olemasolevad ja kavandatud rajatised saavad ühtse välisviimistluse. Kogu pargi inventar, pingid, mängu- ja spordiseadmed lähevad uuendamisele. Pargi väikevormide ja inventari kujundus on inspireeritud samuti loodusest. Atraktsioonide elementide valikul on arvestatud eri vanuses kasutajate ning ka erivajadustega inimestega.

Lisaks rajatakse sulistusbasseiniga purskkaevud ja multifunktsionaalne pallimängude ala, kus talvel hakkab paiknema 840 m² suurune uisuväljak. Ümbritsevate tänavate müra summutamiseks istutatakse parki juurde umbes 110 puud ja 4000 põõsast lisaks ja rajatakse ligikaudu 9000 m² lilleniiduala. Oma paiga saavad mängu-, puhke-, spordi- ja avalike ürituste alad, ringtee ja liikluslinnak "Väike Mustamäe".

Pargi rekonstrueerimise projektdokumentatsiooni koostas K-Projekt AS ning maastikuarhitektuurse lahenduse Loodusprojekt OÜ. Ehitustöid teostab OÜ RTS Infraehitus. Ehitustööde lepinguline maksumus on ca 3,7 miljonit eurot, kava kohaselt lõpetatakse need sügiseks. Ehitustööde ajal on pargiala suletud.

Männi pargi tulevase väljanägemisega saab tutvuda juba nüüd video vahendusel:
https://www.youtube.com/watch?v=fvt82Rr0tIw

Uudise rubriigid: