09.10.2020

Männiku noortetuba avatakse juba esmaspäeval

Vaba aja veetmine on Nõmme noortele veelgi kättesaadavam ja mitmekesisem. Lisaks Nõmmel tegutsevatele noortekeskustele Pääskülas ja Valdekus, alustab 12. oktoobrist oma tegevust ka Männiku noortetuba.

Nõmme linnaosavanem Grete Šillis ütles, et mõte avada noortetuba Männikul tekis eelmise aasta lõpus. „Kohalike noorte endi soovist ja huvist kantud ideega läksime koheselt kaasa,“ rääkis Šillis.   

Männiku noortetuba pakub avatud noorsootöö meetodil individuaalsetele võimetele ja eelistustele vastavat arendavat ning mõtestatud tegevust. „Oleme rääkinud noorsootöötajate ja noorte endiga, plaanis on luua siia oma noorteaktiiv, kes noortetoa tegevuste planeerimisel ja korraldamisel kaasa löövad ning korraldavad tegevusi noorelt-noorele põhimõttel.“

Šillis toonitas, et kui koroonast tingituna piiratakse otsekontakte ja noortekeskust ei saa füüsiliselt külastada, ei jää keskuse tegevus soiku. 

„Kevadise eriolukorra tõttu tuli noortekeskusetel kiirelt ümber korraldada kogu oma senine tegevus ja liiguti kontakttöölt virtuaalsesse keskkonda. Pärast esmaseid katsetusi ning noortelt saadud tagasisidet, sai selgeks, et Discord on virtuaalse noortekeskuse jaoks sobiv keskkond,“ jagas Šillis kogemusi.

Koostöös noortega loodi server, lepiti kokku reeglid ning loodi struktuur vestluskanalitele. „Ruttu sai selgeks, et virtuaalne noortekeskus Discordis on lisaks eriolukorra tingimustes tegutsemisele ka heaks lahenduseks noorsootöö teenuse mitmekesistamisel. Nõmme e-Noortekad annab noortele võimaluse virtuaalselt noortekeskuse tegevustes osaleda, omavahel ja noorsootöötajatega suhelda ning saada värskeimat noorteinfot.“

Korraldatud on juba ühiseid videomängude mängimisi, kinoõhtuid, tegevuste planeerimisi, muusikakomiteed jpm. Nõmme e-Noortekad serveriga saab liitud aadressil bit.ly/nommenortsid.

Männiku noortetuba (Pihklaka 1) on avatud esmaspäevast-neljapäevani kell 16-20. Võimalik on mängida piljardit, lauatennist, playstationit ja lauamänge.

Uudise rubriigid: