07.09.2020

Maraton toob laupäeval Pirital liikluskorralduse muudatusi

Laupäeval, 12. septembril toimuvad Eesti ning Tallinna meistrivõistlused maratonijooksus, mis toovad kaasa muudatusi Reidi tee ja Pirita tee piirkonnas. Muudatusi on bussiliikluses.

“Kuigi seekordne maraton suuri liikluspiiranguid kaasa ei too, on Pirita tee ja Reidi tee piirkonnas liikluskorralduses siiski mõningaid muudatusi. Eriti tähelepanelik tuleb olla selles piirkonnas liiklejatel ja jalakäijatel laupäeva hommikul ja lõuna ajal ning vältida mereäärsetel kergliiklusteedel kulgevale jooksurajale sattumist. Maratoni meistrivõistluste jooksutrass kulgeb Reidi tee ja Pirita tee kergliiklusteedel ning Pirita tee ühistranspordirajal,” sedastas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. Maratoni stardi- ja finišipaik asub Russalka mälestussamba juures mereäärsel promenaadil. Samas toimub ka võistluste autasustamine.
“Korraldajad paluvad piirkonna elanikel, liiklejatel ja jalakäijatel tutvuda liiklusinfo ja -skeemidega. Väga tähelepanelik tasub olla bussidega sõitjatel, sest kella 8-st hommikul kuni kella 13.30-ni ei peatu linna suunduvad bussiliinid nr 1A, 5, 8, 34A ja 38 Pirita teel asuvates Mälestusvälja, Maarjamäe, Lillepaviljoni ja Lauluväljaku peatustes,” vahendas Liinat.

Liikluskorralduses toimuvad muudatused:
Kella 8–14 on liiklemiseks suletud Reidi tee kergliiklusteed ja Pirita tee kergliiklusteed. 
Kella 8–13.30 on liikluseks suletud Pirita tee linna suunduv ühistranspordirada ning 2. sõidurada. Linna saabuv liiklus sh ühistransport on suunatud eraldussaare äärsele ühisele sõidurajale.
Kella 8–13.30 ei peatu linna suunduvad bussiliinid nr 1A, 5, 8, 34A ja 38 Pirita teel peatustes: Mälestusvälja, Maarjamägi, Lillepaviljon ja Lauluväljak.
Kella 7–15 on suletud Pirita tee kõrval Russalka mälestusmärgi juures asuv parkla.
Pirita poole suunduv liiklus toimub ühel sõidurajal vastavalt bussiraja ehitamise liiklusskeemidele. 
Kella 8–13.30 Tallinna Sadama D-terminali liiklus toimub Reidi tee – Petrooliumi ristmiku kaudu. Reidi tee – Pikksilma tn ristmik on suletud.
Ürituse ajal korraldavad liiklust G4S litsenseeritud reguleerijad. Jooksu julgestavad politseinikud, turvatöötajad ja rajakohtunikud.
Täiendavate liiklusteemaliste küsimuste korral saab abi: e-postiaadressilt liiklus@jooks.ee.
Ürituse liiklusinfo ja -skeemid: https://www.jooks.ee/et/tallinna-maraton-virtuaaljooks/liiklusinfo-12.-september

Uudise rubriigid: