10.09.2020

Maraton toob laupäeval muudatusi liikluskorralduses

Laupäeval, 12. septembril toimuvad Tallinnas Reidi tee ja Pirita tee piirkonnas Eesti ning Tallinna meistrivõistlused maratonijooksus. Liiklejatel ja jalakäijatel palutakse tutvuda liiklusinfoga ning vältida jooksurajale sattumast.

Laupäeval toimuvate maratonijooksu Eesti ja Tallinna meistrivõistluste läbiviimiseks on Tallinna liikluskorralduses järgmised muudatused:

  • Kell 8.00-14.00 on liiklemiseks suletud Reidi tee kergliiklusteed ja Pirita tee kergliiklusteed. 
  • Kell 8.00-13.30 on liikluseks suletud Pirita tee linna suunduv ühistranspordirada ning 2. sõidurada. Linna saabuv liiklus sh. ühistransport on suunatud eraldussaare äärsele ühisele sõidurajale.
  • Kell 8.00-13.30 Linna suunduvad bussiliinid nr. 1A, 5, 8, 34A ja 38 ei peatu Pirita teel peatustes: Mälestusvälja, Maarjamägi, Lillepaviljon ja Lauluväljak.
  • Kell 7.00-15.00 on suletud Pirita tee kõrval Russalka mälestusmärgi juures asuv parkla
  • Pirita poole suunduv liiklus toimub ühel sõidurajal vastavalt bussiraja ehitamise liiklusskeemidele. 
  • Kell 8.00-13.30 Tallinna Sadama D-terminali liiklus toimub Reidi tee – Petrooliumi ristmiku kaudu. Reidi tee – Pikksilma tn ristmik on suletud.

Ürituseaegset liiklust korraldavad G4S litsenseeritud reguleerijad. Jooksu julgestavad politseinikud, turvatöötajad ja rajakohtunikud. 

Täiendavate liiklusteemaliste küsimuste korral saab abi: e-postiaadressilt liiklus@jooks.ee

Ürituse liiklusinfo ja -skeemid leiab siit