06.12.2017

Mardi lasteaeda külastas Euroopa Nõukogu digihariduse raportöör Konstantinos Efstathioule

29.11.2017 külastas Mardi lasteaeda Küprose parlamendisaadik Konstantinos Efstathioule, kes on ühtlasi Euroopa Nõukogu digihariduse raportöör.

Konstantinos Efstathioule liigub Euroopas ringi, et koguda digiharidust puudutavat infot digiteemalise raporti jaoks. Lisaks raportöörile osalesid visiidil ka Euroopa Komisjoni ning Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajad. Eestis külastati peale Mardi lasteaeda veel mitmeid teisi asutusi - Pelgulinna koolis vaadati robootikatunde, Tallinna Ülikoolis tutvuti digiharidusprogrammiga. Loomulikult kohtuti ka haridusminister Mailis Repsiga. 

1,5 tunni jooksul, mille külalised lasteaias veetsid, tutvustasid Mardi lasteaia koolieelikud oma oskusi robootikast. Külalistele tutvustati Bee-Bot`e läbi eesti rahvakalendri tähtpäeva. Samuti Ozobot`ti, legoroboteid ja –tehnikuid, näidati kuidas Makey-Makeydega muusikat teha jm.

Aitäh tublidele Pesamunade ning Mürakarude lastele ja õpetajatele, kes aitasid visiidi meeldejäävaks muuta ning tõestada, et robootika- ja tehnoloogiahuvi algavad juba lasteaiast.