17.08.2020

Märgatud Mustamäel

Mustamäel elab ikka huvitavaid inimesi, mõtlesin ma täna hommikul, kui leidsin postkastist tähelepaneliku mustamäelase fotod Männi parki „puhkama ja mängima“ tulnud noortest.

Eelnevalt ilmselt kaubandusvõrgus viibinud poisid olid poekäru parki kaasa võtnud, üritasid seda mänguväljaku atraktsioonile upitada ja leidsid endale muudki aktiivset tegevust, nagu näete.
Huvitav, miks küll? Midagi taheti selle aktsiooniga ilmselt väljendada, kui üritus juba ette võeti. Mida? Kas käru sai hiljem poodi tagasi viidud või vedeleb see siiani kuskil põõsa all? Mis tegu ja nägu jäid pärast pildile püütud kangelaste lahkumist mänguväljakud, teed ja rajad, kogu Männi park?
Ja mis kõige olulisem: kas lapsed ise jäid ikka terveks, ega nad endale või teistele selle „müramisega“ viimati viga teinud? Paraku võib niisuguste eksperimentide käigus hõlpsasti ka viga saada – oma lastele räägin ma seda kogu aeg.

Väga palju küsimusi tekkis mul, nagu näete. Ja seepärast pöördun ma teie poole, head mustamäelased, austatud lapsevanemad: palun rääkige oma järeltulijatega! Veenduge, et nad ikka kindlasti teavad, mida teevad, miks ja kus. Et nad oskaksid hoida nii ennast kui ka oma ümbrust – keskkonda, kus me kõik elame. Sest see on oluline.

Ette tänades

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanem

Uudise rubriigid: