31.10.2016

Maria Jufereva: Lasnamäe on selgelt orienteeritud sotsiaalse heaolu kindlustamisele

Esmaspäeval, 31.oktoobril oli asetatatud Uuslinna tänav 3a kinnistule rajatavale Õpetajate Kodule nurgakivi.Üritusel osalesid Edgar Savisaar, Tallinna abilinnapead Eha Võrk ning Mihhail Kõlvart ja Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Uuslinna tänav 3a kinnistule rajatavasse majja on planeeritud kokku 75 korterit, neist 40 ühetoalised ja 35 kahetoalist. Korterid antakse üürile linna koolides ja lasteaedades töötavatele õpetajatele ja lasteaiakasvatajatele. Õpetajate Kodu saab olema parima võimaliku energiatõhususe ja taastuvenergia tehnoloogilise lahendusega, mis tähendab, et eesmärgiks on võimalikult madalad ülalpidamiskulud. Maja soklikorrusele ehitatakse lisaks panipaikadele ka ruumid lapsevankrite ja jalgrataste hoidmiseks ning mänguruum lasteleUuslinna tänav on logistiliselt väga heas asukohas ning sobib seega ka teistes linnaosades töötavatele haridustöötajatele.

Projekti kogumaksumus on 5,4 miljonit eurot. Ehitustööd lõpevad tuleva aasta augustis ja sisustatud korterelamu on valmis esimesi elanikke vastu võtma alates tuleva aasta oktoobrist.

“Mul on väga hea meel, et Õpetajate Kodu rajatakse just Lasnamäele.  Meie rajoon on selgelt orienteeritud sotsiaalse heaolu kindlustamisele, ta sobib elamiseks absoluutselt kõigile. Siin on käsikäes vana ja uus. Lasnamäel on kõrvuti nii moodsad uuselamud, vanast elamufondist paneelmajad ja munitsipaalmajad. Meie linnaosas elavad väga erinevatest ühiskonnakihtidest inimesed,” lisas Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.