18.01.2019

Maria Jufereva-Skuratovski: vastutustundetus oma tervise suhtes võib hiljem olla väga kulukas

16. jaanuaril toimus Kultuurikeskuses Lindakivi Lasnamäe eakate nõukogu juba teine avalik koosolek , mille päevakorras olid tervishoiu ja meditsiiniteenustega seotud küsimused.

Sel korral kõneles Tallinna Kiirabi koolitusjuht Manfred Dubov vigastuste ennetamisest, eelkõige aga iga inimese enda rollist ennetusel. Urmo Kiitam Põhja-Eesti Regionaalhaigla arst-resident rääkis südamehaiguste riskiteguritest ja võimalustest, mida igaüks ise südame ja veresoonkonna tervise heaks teha saab. Medicum Tervishoiuteenused AS pereõde Anastasia Drews peatus oma ettekandes pereõe rollil ja tervise edenduslikul tegevusel . Jelena Pikkov Medicum Tervishoiuteenused AS ämmaemandusjuht  rääkis naisterahva tervise edendamisest, pöörates erilist tähelepanu haigekassa poolt pakutud tasuta uuringute kasutamise võimalustele.

Oma ettekannetes arstid rääkisid, et paljud kroonilisi haigusi ja vigastusi oleks saanud vältida, kui inimesed järgiksid lihtsaid juhiseid. Nii näiteks soovitatakse vanematel inimestel korterites vaipadest ja taburettidest vabaneda, sest need majapidamises kasutatavad esemed põhjustavad sageli kukkumisi ja isegi luumurde. Vannis peaks olema kindlasti kummimatt, mis vähendab libisemise ohtu. Talvel on soovitatav kanda libisemiskindla tallaga saapaid.

„Tervise säilitamise küsimustes mängivad suurt rolli just ennetamine ja tervislik eluviis. Mitmete tõsiste krooniliste haiguste ja ohtlike vigastuste vältimiseks piisab lihtsatest reeglitest. Loodan, et sellistel üritustel osalemine aitab inimestel mõista, et nende heaolu sõltub peamiselt sellest, kui ettevaatlikult ja hoolikalt nad oma tervist hoiavad, ”märkis Jufereva-Skuratovski.

Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski kutsus koosolekul osalejaid üles kasutama kõiki tasuta terviseuuringute võimalusi, sest sellega saab ära hoida välditavaid haigusi.

Uudise rubriigid: