30.05.2017

Maria Jufereva: lasnamäelased ei soovi Laagna tee trammiliini

Kolme kuu jooksul korraldas Lasnamäe Linnaosa Valitsus projekti „Positiivne Tallinn“ raames elanikelt ideekorje. Selle aja jooksul on meile laekunud ligi 1500 ettepanekut. Oli palju ideid, mis puudutasid linnaosa arengut, kuid nende hulgas ei olnud ühtegi ettepanekut rajada Lasnamäele Laagna teele trammiliini.

Inimesed ei olnud oma soovi väljendamisel piiratud, seega esitati ka väga julgeid ning ulmelisi ideid, näiteks hipodroomi ehitamine, purskkaevude rajamine või Lennart Meri muuseumi avamine Lasnamäel.

Lasnamäe elanikele meeldib kordades rohkem trammiliini number 4 pikendamine, mis varsti viib kõiki soovijad lennujaamani. Projekt on lõpusirgel ja saab lõpetatud lähikuude jooksul. Bussiliiklus on Laagna tee kanalis heal tasemel, trammiliini ehitamine Laagna tee kanalisse on peamiselt otstarbekuse küsimus. Just sellest lähtuvadki antud küsimuses linna võimud, ülejäänud on populism ja poliitiliste oponentide fantaasialend.

 Seoses sellega pakun poliitiliste boonuspunktide jahil eelkõige kahe jalaga maa peal seista ja mitte tegeleda demagoogiaga.