18.12.2015

„Märka ja aita!“ päkapikud pakkisid kingitusi 170 raskustes perest lapsele

17. detsembril 2015 pakkisid heategevusprogrammi „Märka ja aita!“ vabatahtlikud kingitusi 170 lapsele. Täidetud said kõik soovid, millest „päkapikkudele“ oli teada antud.

Lapsed said uhiuued talvekomplektid (joped, püksid jne) ja -jalatsid. Kingikottidesse jagus ka dresse, teksaseid ja muid riideesemeid, mänguasju, joonistustarbeid, raamatuid, hügieenitarbeid, piparkooke jne, jne. Hulk nobenäppe olid lastele kudunud suure hunniku sooje sokke.  

Raha talveriiete ja muude asjade ostmiseks koguti „Märka ja aita!“ raames, aasta jooksul saadi kokku üle 23 100 euro, mille eest nüüd enamus asju ostetigi.

Peale selle viidi novembris-detsembris läbi kingikampaania, mille raames said kõik Tallinna Haridusametisse lastele meelepäraseid asju tuua. Nii kogunes kastide viisi arendavaid mänguasju, pliiatseid-pabereid, raamatuid ja palju muud.

Suure panuse andsid kingikottide täitmisesse mitmed organisatsioonid ja ettevõtted: Skechers, Fifaa, Interaltus OÜ, Maitsevõlu OÜ, Roheline Laine OÜ, AS Orto, Aaberg Konsultatsioonid OÜ ja Eesti Hambaarstide Liit.

Mervir OÜ, Tüdrukud OÜ, Tampe Toit, P. Dussmann OÜ abiga sai ligi 60 peret ka toidupaki. Coca-Cola HBC Eesti AS andis 120 pudelit tervislikke jooke. 

„Märka ja aita!“ meeskond tänab kõiki abilisi ja heategijaid. Samuti koole ja lasteaedu, kes hoolisid oma lastest sedavõrd, et märkasid abi vajavaid lapsi ning kirjeldasid taotlustes põhjalikult nende olukorda. Nii sai laste vajadusi ja soove võimalikult täpselt arvestada ja paljud aitajad leidsid endale kindla lapse, kellele abi suunata.

„Märka ja aita!“ asutati 2009. aastal eesmärgiga aidata Tallinna Haridusasutuste lapsi, kes on kaotanud oma vanema(d) ning kelle pere on sattunud materiaalsetesse raskustesse.

 

Pildid: "Märka ja aita!" päkapikud kingitusi pakkimas (17.12.15)

 

Leini Jürisaar, Tallinna Haridusamet

Uudise rubriigid: