20.12.2017

„Märka ja aita!“ valmistas tänavu jõulurõõmu ligi 200 lapsele

„Märka ja aita!“ meeskonnal on hea meel teatada, et tänu headele annetajatele, lahketele ettevõtetele ning usinatele vabatahtlikele saime teha rõõmsamaks 193 lapse jõulud.

Kuid alustame algusest.

„Akslil ei ole isa ning ema ei saa oma haiguse tõttu last kasvatada. Poissi kasvatab vanaema, kellel oli oktoobris raske operatsioon ning järelravi jätkub veel kaua. Aksel on tubli õppija ning väga meeldiva kasvatuse ja kommetega laps, kes huvitub muusikast ja matemaatikast ja kes vajaks tõsist materiaalset abi, et oma haridusteel edasi jõuda…“

„Kolm aastat tagasi kaotas pere armsa ja hooliva isa, kes suri pärast pikka rasket haigust. Kaks last jäid ainult ema hoole alla. Pere vajab väga materiaalset abi.“

„Laps on raske puudega. Ema kasvatab last üksinda. Emal on suured tervisehäired ja pere on ülimalt raskes olukorras.“

Need lood ei ole välja mõeldud, vaid selline on argipäev lastel, keda me aitame. Enamik neist lastest vajas talveriideid ja -jalatseid, kuid ka spordiriideid, koolitarbeid, pesemisvahendeid ja paljut muud. Kõike seda „Märka ja aita!“ meeskond aastaga kogutud raha eest (19 113 eurot) ka hankis. Sooje sokke, kindaid ja mütse kudusid aga mitmed vabatahtlikud oma kätega.

Roheline Laine OÜ pakkis omalt poolt sada kotti kunstitarvetega. Aaberg Konsultatsioonid OÜ poetas kingikottidesse kaks arvutit. Koostöös Diabeediliiduga ostsime ühele lapsele insuliinipumba, mis teeb tema igapäevase toimetuleku oluliselt lihtsamaks.

Tühi kott ei püsi püsti ning tühi kõht ei lase rõõmu tunda. Ettevõtete Marita, KLP Toit, Dussmann, Tüdrukud ja Mervir toel saadeti peredele pidulaua katmiseks kokku 60 toidupakki.

Kuid see pole veel kõik. Jõulud on imede aeg ja nii sai täidetud ka laste unistusi. Kingikottidesse rändas mänguasju ja raamatuid ja puslesid ja legosid ja palju muud, mida lahked annetajad olid lastele toonud. Paarile lapsele tõi päkapikk koguni uhiuue jalgratta.

Kinke kogusid ja pakkisid „Märka ja aita!“ vabatahtlikud päkapikud – haridusametnikud ja lasteaednikud (vaata, kuidas see käis). Nüüd sirutavad päkapikud selga ja tunnevad rõõmu laste rõõmust. Seda tunnet tahavad nad jagada ka Sinuga.

Peale selle andsid päkapikud vargsi teada, et kingikott sai selleks aastaks päris tühjaks, kuid abivajajaid on veel.

Seepärast – kui Sina, hea inimene, tunned soovi omalt poolt lapsi rõõmustada, on Su panus oodatud ja teretulnud.

„Märka ja aita!“ laste heaks saab annetada Tallinna Alushariduse Juhtide Ühenduse erikontole SEB EE101010220109320011.

Kaunist ja südamlikku jõuluaega!

 

„Märka ja aita!“ meeskond
www.haridus.ee/markajaaita

Marka_ja_aita_banner_635x220_UUS.jpg

Uudise rubriigid: