13.07.2017

Martinson: Praeguse ehitustempo juures valmib Mustamäe tervisekeskus oktoobris

Täna tutvusid Tallinna abilinnapead Merike Martinson ja Kalle Klandorf Mustamäe tervisekeskuse ehitusel tööde käiguga.

Abilinnapead jäid nähtuga rahule, sest tööd on graafikus. Hoonel on aknad ees ja ehitustööd käivad juba hoone sees. Käib autotee, parklate ja kergliiklustee ehitus.

Abilinnapea Merike Martinson tänab ehitajat ja sõnas, et senini on tööd kulgenud tõrgeteta. „Loodan, et oktoobrikuu jooksul saab maja valmis. Patsiente hakkab uus tervisekeskus vastu võtma uue aasta algusest. Tänaseks on ka selge, et vana hoone lammutamine ja täiesti uue korpuse ehitamine oli õige samm“, ütles Martinson ja lisas, et uus hoone on nüüdisaegne ja väga patsiendisõbralik, vanas hoones oleks lausa võimatu olnud seesugust kvaliteeti luua.

Lääne-Tallinna Keskhaigla haldusjuhi Ahto Kalevi sõnul on praegu lõpusirgel ka sisustuse hanke ettevalmistamine.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv uus tervisekeskus kerkib nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele (Ehitajate tee 27). Mustamäe tervisekeskuse neljakorruselisse hoonesse tuleb pinda ligi 6800 ruutmeetrit. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla mitmed eriarstid, samuti erialaspetsialistid - füsioterapeudid, logopeedid ja psühholoogid. Esimesele korrusele tuleb taastusravi osakond koos basseiniga. Tervisekeskuses on ka labori- ja mitmete radioloogiliste uuringute tegemise võimalus. Lisaks on ruumid planeeritud apteegile, ortopeediliste vahendite kauplusele, lillepoele, kohvikule ning ravipediküürile ja ravikosmeetikule.

Mustamäe tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on arhitektuuribüroo Visuaal OÜ ning projekteerimis- ja ehitustöid teostab ehitusfirma Rand&Tuulberg AS.