16.04.2021

Märtsikuu klassijuhatajad on Jelena Latt ja Tatjana Vasilieva

Meil on heameel on teatada, et silmapaistvate klassijuhatajate märkamiseks ja tunnustamiseks ellu kutsutud tunnustuskonkurss on jätkuvalt edukas. Tallinna kuu klassijuhataja valimiseks esitati seekord 45 tunnustusettepanekut! Kandidaatide kirjeldustest jäid kõlama sellised märksõnad nagu toetav, mõistev, suure südamega, paindlik, järjekindel. Loodame, et tunnustused inspireerivad teid!

Kuna kuu klassijuhataja valimise komisjoni liikmete häälteenamusega tõusid esile võrdsed kandidaadid, siis otsustas komisjon kuulutada märtsikuus välja kaks laureaati.

Jelena Latt, Lasnamäe Vene Gümnaasium

Tänapäeva kiires maailmas tahetakse näha tulemust siin ja kohe. Kuid klassijuhataja töö eripäraks on see, et kõige väärtuslikum tulemus on selline, milleni jõudmine võtab rohkem aega, aga seetõttu on see kindlam ja püsib kauem. Selline ongi meie klassijuhataja Jelena töö, samm-sammult, päevast päeva teeb ta  oma tööd: töötab igaühega individuaalselt, alati märkab ja kiidab õpilast, samas õiglaselt ja ausalt teeb märkusi, kui õpilane on midagi valesti teinud ning alati toetab ja õpetab, kuidas tekkinud olukorda lahendada. Meie klassijuhataja on nii muusika, kui ka vene keele õpetaja ning tal õnnestub oskuslikult kahte õppeainet ühendada. Me käime kõik koos ekskursioonidel ja pärast, tundides töötame nähtud ja kogetud materjali läbi, teeme paaris- ja rühmatööd ja see annab meile võimaluse üksteist paremini tundma õppida. Kõik need tegevused aitavad kaasa klassis sõbralikke suhte tekkimisele. Klassijuhataja korraldab meile distantsõppel individuaalseid online-kohtumisi, -konsultatsioone ja muidugi ka -tunde, selline pidev, tajutav toetus on ülitähtis praegusel ajal. Tänu sellele, et õpetaja Jelena on alati meiega ühenduses, on iga õpilane ja lapsevanem õigeaegselt informeeritud. Käesoleval õppeaastal osaleme terve klassiga huvitavas ja haaravas loovtööprojektis “Kooliruum21”, mis ühendab endas teadlase, kunstniku ja arhitekti tegevusi. Isegi distantsõppel me aktiivselt võtame sellest osa: teeme koostööd, projekteerime ruume ja teeme videoid. See, et meie klassi projekt edukalt areneb ja õpilaste uudishimu ning aktiivsus püsib väga kõrgel tasemel, - on kindlasti meie klassijuhataja teene. Tema toetus klassijuhatajana innustab meid ja nii sünnivadki uued ideed ning loovtöö edeneb. Lahke, kaastundlik, tähelepanelik, rahulik, kannatlik ja samas nõudlik - selline ongi meie klassijuhataja Jelena ja seda me tema juures nii kõrgelt hindamegi. Tunnustusettepaneku tegijateks on koolikollektiiv koos lapsevanematega.

Tatjana Vasilieva, Tallinna Läänemere GümnaasiumTatjana Vasilieva  TLG.png

Tatjana on 4.D klassijuhataja. Hoolimata sellest, et Tatjana alustas klassijuhatajana sellest aastast, on temal, kui klassijuhatajal esimesed tulemused ja saavutused näidanud tugevat potentsiaali hea klassijuhatajana. Tatjana on tolerantne, avara maailmapildi, hella südamega õpetaja, kes usub oma õpilastesse ja annab neile jõudu. Lisaks on Tatjana väga uuendusliku mõtteviisiga inimene ja panustab oma õpilaste arengusse aktiivsete, loovate ja uuenduslike õppemeetodite kaudu. Kriitilist ja loovat mõtlemist, analüüsioskust arendatakse õpilastes nii klassijuhatajatundides, kui ka koolivälistes tegevustes. 4.D klassis on alati väga aktiivne klassiväline tegevus, märtsis sai tehtud klassi hea tegu „Kohvik lindudele“. Peaaegu kõik klassi õpilased valmistasid ja riputasid oma majade sisehoovides originaalseid lindude söötjaid, õpilaste vahel toimus parimate söötjate võistlus. Tatjana õpilased osalesid ka naistepäeva puhul korraldatud õnnitluste konkursil. Praeguseks osalevad mitmed õpilased koolis toimuval talendifestivalil. Tatjana kasutab aktiivselt Liikuma Kutsuva Kooli programmi meetodeid, programmi raames toimuval võistlusel „Kõige Liikuvam Klass“ on 4.D juhtpositsioonil. Vaatamata lühikesele ajaperioodile tunneb klassijuhataja oma õpilaste individuaalseid võimeid ja aitab arendada just nende andeid. Tatjana teeb tihedat koostööd lapsevanematega, vajaduse korral pöörduvad vanemad Tatjana poole ja koos leitakse alati mõlemale osapoolele parim lahendus. Õpilaste toetamiseks ja probleemide ennetamiseks suhtleb õpetaja vajadusel kooli tugispetsialistidega. Tatjana osaleb teiste aktiivsemate kolleegidega kooli arenguprotsessis, otsides innovaatilisi lahendusi, uusi võimalusi, parimaid tingimusi nii õpilaste kui ka õpetajate arendamiseks. Tunnustusettepaneku esitas koolijuhtkond.

Lisaks tunnustame:

Alina Tarassenko

Lasnamäe Gümnaasium

Anne Maiberg

Tallinna Tehnikagümnaasium

Eliis-Beth Rosen

Kadrioru Saksa Gümnaasium

Erika Jalakas

Tallinna Õismäe Vene Lütseum

Harlet Arismaa

Tallinna Mustamäe Gümnaasium

Heldi Oese

Tallinna Järveotsa Gümnaasium

Heli Raidma

Tallinna 21. Kool

Ilona Kononova

Ehte Humanitaargümnaasium

Irene Artma

Tallinna Inglise Kolledž

Jekaterina Kosik

Lasnamäe Põhikool

Julia Kozlova

Tallinna 53. Keskkool

Julia Lapšina

Tallinna Mahtra Põhikool

Kaja Reissaar

Tallinna Saksa Gümnaasium

Karolin Sakk

Tallinna Nõmme Põhikool

Kati Bakradze

Tallinna Ühisgümnaasium

Katrin Rohumaa

Gustav Adolfi Gümnaasium

Kerlin Radu

Tallinna Tondi Kool

Kristi Laidvee

Tallinna Südalinna Kool

Kristiina Remmel

Tallinna Lilleküla Gümnaasium

Kristina Vasur

Tallinna Arte Gümnaasium

Külli Terras-Masing

Tallinna Heleni Kool

Liina Jõgisu

Tallinna Pääsküla Kool

Lisann Aljaste

Tallinna Kuristiku Gümnaasium

Maarika Laiv

Tallinna Kivimäe Põhikool

Margarita Vähejaus

Kalamaja Põhikool

Mario Kekišev

Pirita Majandusgümnaasium

Natalja Dovgan

Tallinna Laagna Gümnaasium

Natalja Tkatšenko

Karjamaa Põhikool

Oleg Zahharov

Tallinna Tõnismäe Reaalkool

Olesja Ananjeva

Tallinna Pae Gümnaasium

Olga Baimussinova

Tallinna Õismäe Gümnaasium

Olga Banahevitš

Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasium

Olga Makarova

Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium

Piret Hion

Tallinna Rahumäe Põhikool

Piret Karu

Tallinna Reaalkool

Riina Kempo

Merivälja Kool

Rita Laur-Reinumägi

Tallinna 32. Keskkool

Rita Noor

Ristiku Põhikool

Roman Kobõlinski

Tallinna Mustjõe Gümnaasium

Sirli Siitsman

Pelgulinna Gümnaasium

Svetlana Zahharova

Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium

Tamara Tšjamjan

Haabersti Vene Gümnaasium

Victoria Toome

Tallinna Kunstigümnaasium

 

 

 

 

Suur tänu tunnustusettepanekute tegijatele ning säravatele klassijuhatajatele!

 

 

 

 

 

Uudise rubriigid: