17.05.2021

Materjalide taaskasutus Tallinna Meelespea Lasteaias 2020/2021

Selle õppeaasta temaatika Tallinna Meelespea Lasteaias oli keskkonnakasvatus, mille üheks eesmärgiks oli pakkuda lastele erinevate tegevuste kaudu teadmisi loodushoiust. Suurt rõhku pöörati taaskasutusele.

Taaskasutuse eesmärk on, et lapsed suhtuks teda ümbritsevasse keskkonda hoolivalt ja käituvad seda säästvalt. Kõik jäätmed ei ole prügi ja sellest saab teha uusi põnevaid asju. 

Õppeaasta I poolaastal valmistasidki rühmad kõigepealt endale kogumiskeskused, kuhu koguti erinevat materjali, mida saab taaskasutada. Millised on Meelespea lasteaia kogumiskeskused ja mida kogutakse, saab lugeda SIIT.

Õppeaasta II poolaastal valmistasid rühmad mänge taaskasutatud materjalidest ning toimus mängude kinkimise tseremoonia. Isetehtud mängude üleandmise tseremoonia toimus veebis/õues ja paralleelrühmad leppisid omavahel kokku, kuidas sisustavad veebi(õue)kohtumise. Kohtumised olid meeleolukad ja kingituseks saadud mängud meeldisid kõikidele. Siinkohal mõned näited, kuidas rühmad oma mängude kinkimise tseremooniaid läbi viisid: SÕIMEDKULDKALAKESED ja MESIMUMMIDÕIEKESED ja PÄIKESELAPSEDNAERULINNUD ja PERERÜHM

Mängudest koostati kogumik, millega saab tutvuda SIIN. 

Suur, suur tänu kõikidele tublidele suurtele ja väikestele mängude meisterdajatele!

Pildigalerii asub SIIN.

Allikas: Tallinna Meelespea Lasteaed

Uudise rubriigid: