23.01.2018

Meediakogemused telestuudiost

Meediakuu raames otsustasid Tallinna lasteaia Sipsik Naerusipsikute rühma lapsed uurida, kuidas jõuab telepilt telekasse ja kuidas oleks võimalik iseennast telekast näha

Esmapilgul arvasid lapsed, et kusagil Eestis on  hiiglaslik telekas ja sinna peaks kindlasti kohale sõitma bussiga - nii saabki telekasse. Et sellele kinnitust saada otsustasid lapsed ette võtta teekonna Kanal 2`e stuudiosse.

22. jaanuari hommikul alustasidki Naerusipsikud oma teekonda, mida saatis mõnus lumesadu. Kanal 2`e stuudiosse jõudes märkasid lapsed, et ümberringi valitseb vaikus ja seda seetõttu, et seal töötavad inimesed valmistusid saate salvestamiseks. Naerusipsikutel õnnestus näha nii Reporteri kui ka Radari saadete stuudioid ja avastamisrõõm oli suur. Lapsed said teada, kuidas salvestatakse saadet ja mida selleks eelnevalt tegema peab. Samuti uuriti, milliseid erinevaid meediavahendeid ja tehnikat selleks vaja on, et telepilt jõuaks meieni kodudes. Naerusipsikutel oli suurepärane võimalus osaleda saate salvestamisel ja meid võib näha telekas juba täna õhtul kell 20.00 Kanal 2`s eetris olevas Radari saates.

 

Naerusipsikute meediakogemusi jagas õpetaja Getter Saaroja