01.06.2021

Meeleolukas tantsupidu Tallinna Kihnu Lasteaia õuealal

Tore, et meie üsna noorele lasteaiale hakkavad oma traditsioonid tekkima. Juba kolmandat aastat järjest toimub meie õuealal 01. juunil, lastekaitsepäeval, tantsupidu.

Nii nagu eelmiselgi aastal, osalesid tantsupeol seekordki kõik rühmad. Tantsupeo juhatas rõõmsalt sisse muusikaõpetaja Anet. Pilvekildude rühma lapsed koos muusikaõpetajate Aneti ja Jelenaga ning liikumisõpetaja Alesjaga olid esitantsijateks ja heaks eeskujuks kõigile osalejatele. Tantsupeo juhatas sisse meeleolukas tants: “Kahekesi kõnnime“, kus iga osaleja sai oma meeskonnatööoskust demonstreerida. Teine tants „Kükita“ oli lastele ka juba eelmisest aastast tuttav. Meeleolu küttis üles lõbus „Soki tants“ mille tarbeks kõik osalejad olid jalga pannud nii punase kui ka sinise soki või põlviku. Seejärel tantsiti üheskoos „Lapaduud“ ja värviliste topside abiga löödi rütmi laulule „Tantsukingad“. Peo võttis kokku ja viis lõpule meie kõigi poolt armastatud „Kaerajaan“. Meelehead tekitasid kõikidele rühmadele jagatud mullitajad ja üksteisele pai tegemine. Nii see tore pidu otsa saigi.

Pilvekildude rühm liikus õuelalalt ruttu saali, kus jätkus suurelt ekraanilt jälgitav ja kaasa laulma kutsuv laulupidu „Meie lapse laulupai“. Nii said meie koolieelikud ühel päeval nii tantsida kui ka laulda.

Täname meie muusika- ja liikumisõpetajaid toreda peo eest. Järgmisel kevadel uuesti koos tantsima!

Lasteaia direktor Eve