22.02.2018

Meelespea lasteaia ja Õismäe gümnaasiumi ühisprojekt Eesti 100. sünnipäeva tähistamiseks

Tallinna Meelespea Lasteaed ja Tallinna Õismäe Gümnaasium on koostööd teinud juba ligi viis aastat. Tänavu otsustati tähistada ühiselt Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

31. jaanuarist 16. veebruarini 2018 korraldati selleks mitmeid üritusi. Projektis osalesid lasteaia koolieelikute kaks rühma ja kooli 1.a, 3.a ja 5.c klass. 11. a klassi õpilased filmisid kogu projekti.

Jaanuaris valmistasid nii lasteaialapsed kui ka algklasside õpilased õpetaja Rosi Rawati juhendamisel keraamikaringis 100 rahvariides nukku.

Kolm nukku kingiti Eesti presidentidele: Kersti Kaljulaidile, Toomas Hendrik Ilvesele ja Arnold Rüütlile. Nukud said ka peaminister Jüri Ratas, teadus- ja haridusminister Mailis Reps, abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson. Osa nukkudest jõudsid Tallinna Haridusametisse ning mõned jäid juhendajatele ja abilistele.

2. veebruaril külastasid 3.a ja 5. c klassi õpilased lasteaeda ning tegid vahva ettekande, milles tutvustasid lõbusas võtmes Eesti ajalugu ja olulisemaid fakte. Ettekande pani kokku algklasside õpetaja Annika Levit. Üheksoos lauldi ja mängiti ka ringmänge.

Sõbrapäeval, 14. veebruaril kutsuti koolieelikud projektist „Kiusamisest vaba kool“ tuntud Sõber Karu sõbrapäeva peole Õismäe gümnaasiumi aulasse. Peo kava seadis gümnaasiumi õpetaja Silvi Krebs. Kui eelmistel aastatel räägiti peol rohkem hoolivusest ja julgusest, siis sel aastal arutleti selle üle, mis on sallivus. Pidu lõppes traditsiooniliselt lauluga „Ära kõhkle, kui vaja appi on minna..., sest just sina võid olla see, tänu kellele on parem koolitee!“. Koolieelikud ja 1.a klassi laste päev jätkus võimlas õpetaja Kadri Aadma juhendamisel lõbusaid rahvamänge mängides. Järgnes nutiviktoriin „Meie Eestimaa“. Lapsed, kes mälumängus ei osalenud, said vaadata põnevaid füüsikakatseid, mida näitasid 8. klassi õpilased õpetaja Jonas Lemmiku juhendamisel. Lõpuks said kõik kaela šokolaadist kuldmedalid ning peolisi õnnitles Sõber Karu.

16. veebruaril toimus kooli aulas pidulik ühiskontsert „Minu Eesti 100“, mille kava oli tähtpäeva vääriliselt rahvuslik. Rahvariietes olid ka kõik osalejad. Kontserti olid kuulamas ka Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson. Kontserdi avasid Meelespea lasteaia juhataja Kristina Märks ja Õismäe gümnaasiumi direktor Kaja Toomsalu. Toredate luuletuste, laulude ja tantsuga rõõmustasid kuulajaid Meelespea lasteaia koolieelikud koos oma pisemate kaaslastega, kooli poolt oli esinemas mitu klassi. ansamblid  Häälemure ning  3XUU. Kontsert lõppes ühislauluga.

 

Allikas:

Silvi Krebs, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi algklasside õppetool
Mari-Liis Ojasalu, Tallinna Õismäe Gümnaasiumi huvijuht

Uudise rubriigid: