02.02.2018

Meelespea lasteaia naksitralle külastas juhtkoer Churchill koos oma perenaisega

2. veebruaril 2018 külastas Tallinna Meelespea Lasteaia Naksitrallide rühma juhtkoer Churchill. Tema perenaine Julia Kabanova tutvustas lastele nägemispuudega inimeste abivahendeid.

Terve nädal oli Naksitrallide rühmas räägitud ohutusest ning õnnetuste põhjustatud eripäradest ning nädal päädiski küünlapäeva hommikul juhtkoera külaskäiguga. 

Nägemispuudega Julia Kabanova ning tema juhtkoer Churchill tutvustasid lastele erinevaid abivahendeid, mida pimedad inimesed kasutavad. 

Palju asju sai ise järele proovida. Näiteks värvidetektori kasutamist, silmaklappide ja valge kepiga kõndimist, silmaklappidega raamatute vaatamist ja seal olevate loomade äraarvamist. Tegevus pakkus palju lusti ja lastele omaselt oli neil raske klappe ees hoida ja mitte piiluda.

Uuriti ka täheklotse, mille Julia oli teinud oma laste õpetamiseks. Tavalisele täheklotsile oli punktkirjas märked peale kleebitud.

Suurimat elevust tekitas lastes loomulikult koera paitamine. Tunnike koos veedetud aega lendas nagu linnutiivul ning erilisest külalisest räägiti terve päev kõigile, kes vastu tulid. 

 

Getter Kulberg, Tallinna Meelespea Lasteaia direktori asetäitja majanduse alal

Uudise rubriigid: