28.04.2021

Meie 20021.a. Nutikuu tegemised

NUTIKUU 2021

2020/2021 ÕPPEAASTA NUTIKUU

Mudilas on olnud väga aktiivne nutikuu. 

 1. NUTIKAS MUUSIKA

Nutikuu muusikategevuste autor on meie Niine maja muusikaõpetaja Kadri Toomeste. Kõik tegevused on suunatud iseseisvaks kasutamiseks rühmas ja/või kodus eriolukorra ajal.

 • SUUR KEVADLINDUDE VÕISTULAULMINE
  - Eesmärgid: Laps arendab kuulamis-oskust, keskendumisvõimet ja tähele-panu, avaldab oma arvamust.
  - Tee nii: Kuula, võrdle ja hääleta lemmiku poolt! Oma eelistustest saab märku anda klikkides südametele esituste all. Soovi korral ja lapse-vanema/õpetaja abil võib kommentaari jättes ka oma valikut põhjendada – kes meeldis, miks meeldis? Kuusteist era-kordset esitust on teie ees, sissepääs prii! Tere kuulama!

  - Avaneb siin: https://padlet.com/kadrikessu/2v5t8wbxm63gwwse

võistulaulmine.jpg.jpg

laulupidu.jpg.jpg

 • LAULULOOSIRATAS
  lasteaedade laulupeo repertuaariga

  -  Eesmärgid: Laps tunneb õpitud repertuaari, nimetab pealkirju.
  - Tee nii: Lapsed vajutavad kordamööda tahvelarvutis spinneri keerlema – laulud tulevad harjutamiseks juhuslikus järjekorras, sealjuures arvatakse piltide järgi ära, mis lauluga on tegu.
  -  https://pickerwheel.com/  lehel on ettevalmistatud laululoosiratas laulupeo lauludega.

laululoosiratas.jpg.jpg

 • BEE-BOTIGA LAULUPEOLE!

  -Eesmärgid: Laps tunneb õpitud repertuaari ning laulude pealkirju.
  - Analoogne tegevus laululoosirattale – laulude pildid on asetatud alusmati taskutesse ja Bee-Bot´i juhitakse vastavalt nimetatud pealkirjadele

bee-botid.jpg.jpg

2. Robootika- ja digivahenditega tegevused

Läbi terve õppeaasta on rühmades kasutuses erinevad nutivahendeid: Bee-Bot, Blue-Bot, Ozobot, Robotkassid, Duplo klotsid, jutupliiats, Matatalab ja Dash & Dot. Eelmisel aastal liitus meiega ka Progetiigri programmi toetusel Probot robotite komplekt ja Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt eraldatud tahvelarvutid.

Kotzebue maja Pöialpoisid kinnistasid Bee-Boti abil kevadlillede nimetustega ja kujunditega. Pokud aga tegid tutvust kõneleva Jutupliiatsi raamatu tegelastega Nöpsidega ja Ozobotid aitasid loomaemadel leida oma lapsi. Kassi robotiga tantsiti "Kiisude" tantsu ja BlueBotiga otsiti metsloomi. 

Niines majas lõimisid Linnupojad digitegevused kokandusega ning juhtisid Qobo tigu enda valmistatud tervisliku salatini. Arvutisprogrammi abil mängiti temaatilist memoriini mängu ja salvestati põnevaid helisid "pesulõkside" abil.

Pääsukesed tegid tutvust Matatalabi keerulisemate programeerimise võtetega ja joonistamise funktsioonidega. Kasutust leidis ka uus tahvelarvutil töötav eesti keelne haridus rakendus "ALPA", kus harjutati häälimist, arvutamist ja erinevaid matemaatilisi mõisteid. Põnevaid ideid veebist ja mujalt jagatakse ka lapsevanematega.

Naerulindude ühildasid digivahendite kasutamise õuesõppega ning käisid käsitletava teema "Kalad ja veekogud" raames Šnelli tiigi ja Stroomi ranna ääres. Seal said lapsed harjutada kätt fotode tegemises nutitelefoniga. Seejärel mängiti Robotkassidega kalapüügi mängu. Mere äärest korjatud looduslikku materjali uuriti mikroskoobiga.

Päikesejänkude lapsed kohtusid veebikoosolekul, õuesõppes kasutasid maastikurobotit ja Qobo tiguga otsisid siilipesa. lõpetasid oma pikaajalise projekti "Metsloomad" põneva animatsiooni loomisega. https://youtu.be/y5qhEJAAu-M
Projekti käigus luuakse ka põnev "Tähtede laul" ning animatsioonil põhinev digiraamat metsloomadest, kus lapsed trükivad ise teksti.

nutikasnuti.jpg

3. Nutikad õpetajad

 

Uudise rubriigid: