08.02.2018

Meie õpetajad uurisid ja katsetasid uusi haridusrobotiteid

Kõikides Tallinna munitsipaallasteaedades on loodud võimalused robootika algõppeks – nii täienes ka meie lasteaia robootika õppevahendite kollektsioon programmeeritavate Blue-Boti ja Ozoboti minirobotitega.

Eelmisel aastal saime tänu Tallinna Haridusametile lasteaeda vahvad Bee-Botid. Need leidsid koheselt kõikides rühmades  õppe-kasvatustegevustes kasutust ning olid laste seas väga soositud. Taaskord sai lasteaia robotite kollektsioon täiendust, seekord siis saime lasteaeda Blue-Botid ja Ozobotid.

Sel nädalal oligi õpetajatel võimalus nende nutividinatega lähemalt tutvust teha, te need lähiajal robootika õpetamise eesmärgil kasutusse võtta.

Mis siis need Blue-Botid ja Ozobotid siis täpsemalt on?

Blue-Bot robotid on välimuse ja toimimise poolest küll sarnased, kuid kui Bee-Bot’e on võimalik programmeerida vaid puutenuppudega roboti seljal, siis Blue-Bot’e saab programmeerida ka käsulugejate ja tahvelarvutite abil. Spetsiaalne käsulugeja on komplektiga kaasas.

Ozobotid on pisikesed robotid, mis oskavad sõita mööda markerijooni ja saavad aru värvidest. Lapsed saavad värviliste markeritega radasid joonistada ja sel viisil Ozobot robotite tegevusi ja teekondi programmeerida.

Mõlemaid roboteid on võimalik edukalt siduda igapäevaste õppetegevustega.

õppealajuhataja Karin Pero