13.10.2020

Mentorid ja menteed käisid koos õppimas

Kristiine lasteaia mentorid ja menteed turgutasid oma vaimset ja füüsilist tervist Toiduakateemias meeskonnatööl.

Laste heaolu lasteaias oleneb palju nendest, kes rühmas töötavad.

Kuna üheks meie selle aasta eesmärk on lasteaiaõpetaja ja teiste lasteaia töötajate väärtustamine läbi lasteaia väärtuste, siis selleks, et uus alustav meeskonnaliige tunneks end tööl hästi ja saaks hea stardi edasiseks, on meil majas mentorlussüsteem.

Eile õhtul käisidki mentorid ja menteed ühiselt meeskonnakoolitusel Toiduakadeemias. Vabas õhkkonnas arutati, mida on vaja, et koostöö sujuks hästi ja eesmärgid saaks edukalt täidetud. Leiti, et väga olulised osad on usaldus, tolerantsus, sallivus, austus, üksteise tugevuste kasutamine, kuulamine, üksteisega arvestamine, loovus, kompromissi leidmine, abivalmidus.

Seda kõike said mentorid ja menteed rakendada edasises praktilises tegevuses.

Muidugi on väga tihe seos nii vaimsel kui ka füüsilisel tervisel. Kui üks neist lonkab, on ka teisel raske toimida. Seetõttu saigi meeskonnatöö läbiviimiseks valitud Toiduakadeemia, kus pöörasime tähelepanu tervislikule toitumisele.

Ühise tööna valmisid tervislikud küpsetised: kilu-hapukoore pirukas, gluteenivaba ploomikook mandlipõhjal, taimne  gluteeni- ja jahuvaba punase oa brownie, õuna-mooniseemne kook.

Üritus õnnestus igati. Mentorid ja menteed said positiivses vabas õhkkonnas üksteid paremini tundma õppida ning astuda sammu usaldusliku suhte poole. Menteed said julgustust ja indu lasteaia meeskonda sulandumisel.

Pilte vaata siit. 

 

 Liina Kala

õppejuht

Uudise rubriigid: