04.06.2021

Meretakso alustab 5. juunil

Laupäeval, 5. juunil alustab meretakso Gundel sõitudega liinil Lennusadam–Pirita ja tagasi ning uus liin avatakse Lennusadama ja Aegna vahel.

„Meretakso Gundel alustab liinil Lennusadam–Pirita–Lennusadam laupäeval juba neljandat hooaega. See on päris hästi sissetöötatud liin ning iga suvega on olnud rohkem neid inimesi, kes kasutavad võimalust liikuda laupäeviti-pühapäeviti Pirita ja kesklinna vahet meritsi,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. 
Juunikuu nädalavahetusteks avab meretakso ka regulaarliini Lennusadamast Aegnale ja tagasi. „Meretakso sõidugraafik on plaanitud nii, et alates 5. juunist teeb Gundel nii laupäeval kui ka pühapäeval ühe reisi Lennusadamast Aegnale ja tagasi ning üks sõit on liinil Lennusadam–Pirita–Lennusadam. Kui ilm soe ja sõitjaid jagub, oleme valmis reisigraafikuid tihendama,” ütles meretakso Gundel kipper Marko Amboja. 
Ohutusprogramm lastele
Peale liinisõitude ja huvireiside teeb meretakso meeskond koostöödmeremuuseumiga. Lastele mõeldud programmis „Laevaga turvaliselt merele”tutvustatakse sadamaalal mereohutuse põhitõdesid jaläbitakse praktiline koolitus, kus harjutatakse päästerõnga vetteviskamist, päästevesti selgapanekut ja muid merega seonduvaid oskusi. Seejärel minnakseväikelaevaga merele. „Soovijad saavad meretakso roolis olla ja proovida kipperi ametit,” lubas Amboja. Rohkem infot programmi kohta leiab meremuuseumi kodulehelt.
Meretakso pakub ka tellimussõite Aegnale ja Naissaarele ning Tallinna lahele. 
Sõidugraafik
Meretakso väljumised laupäeviti ja pühapäeviti:
Lennusadam–Aegna kell 11 ja Aegna–Lennusadam kell 13;
Lennusadam–Piritakell 14 ja Pirita–Lennusadam kell 15.
Pirital peatub meretakso Pirita jõe suudmes olümpiatribüünide ees.
Üheotsapilet Lennusadama ja Pirita sõidul maksab 10 eurot (lastele 5 eurot).Lennusadamast ja Aegna reisil 15 eurot (lastele 10 eurot).

Operatiivset infot leiab meretakso kodulehelt ja Facebookist.

Uudise rubriigid: