28.09.2018

Merivälja Lasteaia lapsed said osa Euroopa spordinädalast

23.-30. septembrini toimub Euroopa spordinädal, kus löövad kaasa kõik Euroopa Liidu riigid. Eestis anti spordinädalale avalöök 22. septembril Vabaduse väljakul, Merivälja Lasteaias veelgi varem.

Merivälja Lasteaia pere spordinädal algas juba 17. septembril ning kulmineerus 19. septembril, kui lasteaeda külastasid FCI Levadia jalgpalli klubi liikmed Indrek Petersoo, Vladimir Voskoboinikov, Olesia Parkhomovich, Giacomo Piron ja Teet Pajo, kes viisid mudilastega läbi sportlikke mänge. Lapsed olid jaotatud tööjaamade vahel, millest ühe osa olid loonud FCI Levadia jalgpallitreenerid ja teise õpetajad ja õpetajate abid oma rühmadega. Igas jaamas mängiti seitse minutit, siis liiguti edasi. 

Sportlik päev lõpetati autasustamisega, kus tublid osavõtjad said FCI Levadialt diplomi ja pudeli mineraalvett, lisaks riputati lastele kaela suur küpsetisest medaljon.

Kogu nädala jooksul algas laste, personali ja vanemate päev kell 08:15 hommikuvõimlemisega, vastavalt ilmale kas õues või siseruumides. Rühmades toimuvasid igapäevased liikumistunnid ning õpetajad rääkisid lastele sportimisest.

Spordinädal sai lõpu reedel, 21. septembril, kui tehti kokkuvõtteid nädala jooksul toimunust.

 

Tauri Sinilaan, Merivälja Lasteaia arendusjuht

Uudise rubriigid: