22.04.2022

Mesimummide huvitav ja põnev õppekäik Tallinna Kaitseliidu Malevasse

20. aprillil 2022 aastal külastasid Mesimummid Nõmme Kaitseliidu Malevat.

Sel aastal avanes lasteaia koolieelikute rühmal vahva võimalus minna külla Nõmme malevkonda, mis on Kaitseliidu Tallinna maleva allüksus. Nõmme malevkonda kuulub ca 400 kaitseliitlast. Nõmme malevkond toetab linnaosa elanike heaolu, pakkudes linnakodanikele võimaluse ise midagi Eesti julgeoleku jaoks ära teha. Nõmme malevkond on organisatsioon kus igaüks tunnetab enda panust ning liikmed ei taju seda jäiga süsteemina, vaid kohana, kus ennast teostada samal ajal ühiskonnale kasu tuues. 

Seda päeva alustasime näomaalingutega, mida kõigile soovijatele tehti. Need olid näomaalingud, mis kaitsevad meid metsas olles vaenlaste eest. Enamus lapsi lasid endale selle teha ja muidugi ka Mesimummide õpetaja. Järgmiseks sammuks liikusime varustuse juurde, kus näidati mida kaitseliitlased metsas peavad kandma (kiiver, kaitsevest, seljakott, erinevate taskutega vöö jne.)

Edasi liikusime telgi poole, kus nägime ahju telgis, milles sai toitu soojendada ja riideid kuivatada. Telki mahub 10- 12 inimest. Liikudes edasi näidati erinevaid relvasid. Kõige huvitavamaks osutus snaiper. Nüüd oli aeg masinavärgi käes. Kõik lapsed said igalepoole ronida ja vaadata , mis huvitavat seal leidub. Näidati ka soomusautot, kuhu sai sisse ronida ja mõnusalt aega veeta.  Nüüd tuli keha kinnitada ja selleks pakuti meile kringlit, banaani, morssi ja teed. Viimasena suundusime klassiruumi aga kuna teised rühmad olid ees ja meie kaugemalt tulijad pidime bussiga lahkuma, anti meile kaasa lille materjal ning tegemisõpetus ja seda lõpetame lastega juba rühmas. 

Mesimummidel oli üks väga tore lõunapoolik ja soovitame ka kindlasti järgmistele minna ja uudistada, mida toredat Kaitseliitlased pakuvad. 

Uudise rubriigid: