12.04.2018

Mesimummu nutihommik kõige pisematele

10. aprillil toimus meie lasteaias nutikuu üritusena mänguhommik kõige pisematele, milles osalesid Pesamunade, Lepatriinude, Päikesekildude, Krattide ja Naerusuude rühmade lapsed. Kuna aprill on Tallinna Haridusameti poolt nimetatud nutikuuks, toimuvad selle raames haridusasutustes erinevad üritused ja tegevused, mis on seotud robootiliste ja/või digivahendite kasutamisega.

Mesimummu mänguhommikul tutvusid meie lasteaia kõige pisemad lihtsalt programmeeritava haridusrobotiga Bee-Bot. Tegemist on välimuselt mesilast meenutava väikelastele suunatud põrandarobotiga, mida lapsed saavad roboti seljal paiknevate nuppude abil ise liikuma panna.

Esmalt tervitasid lapsi käpikloomad Mesimumm ja Lepatriinu ning üheskoos mängiti lõbusat sõrmemängu. Järgmiseks saidki lapsed tuttavaks mesimummurobotiga. Lapsed said jälgida, kuidas kaks robotit „tantsivad” ning ka ise robotitega mängida. Iga laps sai proovida „mesimummu” vabalt liikuma panna ning aidata „mesimummul” värvilistele lilledele jõuda. Lõpetuseks mängiti laulumängu „Mesilane”.

Lastele pakkusid põnevad „putukad” huvi ning tegevustes osaleti rõõmuga. Oli vahva hommikupoolik Bee-Bot robotite seltsis. Täname meie lasteaia kõige nooremaid lapsi ja nende õpetajaid!

 

Krattide rühma õpetajad Miina ja Helen