06.12.2021

Metsatihaste rühma lapsed valmistasid ise pastat

Lasteaia vabatahtliku Martina (Itaalia) eestvedamisel ja juhendamisel sai teoks koolieelikute rühmas üks vahva pastategu, valmistati värske kodune pasta gnocchetti sardi.

Vabatahtlik Martina rääkis lastele, et pastat on tegelikult väga lihtne valmistada, sest selleks on ainult jahu ja vett vaja. Tegelikult see ikka nii lihtne ei ole, sest jälgima peab, et tekiks õige tekstuur taignale ja seda Metsatihased proovisidki saavutada, et taigen ei oleks liiga tihke ega ka liiga pehme. Pasta kuju ja suuruse kujundamisel oli abivahendiks kahvel. Iga laps sai omatehtud pasta kotikesega koju kaasa võtta koos valmistamise juhendiga. 

Vabatahtliku Martina eestvedamisel sündis teinegi vahva ettevõtmine. Nimelt koos lasteaia koka ja majandusjuhatajaga planeeriti ja valmistati üheks ooteks traditsioonilisi itaalia pärastlõuna snäkke bruschettesid. Martina vanaema retsepti järgi valmistatud bruschetted olid põnevust tekitavad ja maitsesid lastele hästi. Nende ettevõtmiste kaudu on ka lasteaia täiskasvanud saanud uusi teadmisi itaaliapärase toidu valmistamiseks.
Ootame põnevusega veel teisigi huvitavaid ideid teoks saamas.

Pasta tegemine