19.12.2018

Mihhail Kõlvart Iru hooldekodus: Heaoluriiki saab hinnata selle kaudu, kuidas seal elavad lapsed ja vanurid

Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart külastas kaheksandat aastat järjest Iru Hooldekodu, et soovida selle elanikele häid saabuvaid pühi ja rohkelt rõõmsaid hetki algaval uuel aastal.

„Me kõik jääme vanaks ja seda ei suuda täna veel mitte keegi muuta. Kuid selles osas, et inimese vanaduspõlv oleks helge, saame me kõik kaasa aidata,“ rõhutas Mihhail Kõlvart.

Pilku lähitulevikku heites ütles Mihhail Kõlvart eakatele esinedes, et riik peab eakatele senisest rohkem tähelepanu pöörama hakkama, sest väikeses riigis on iga inimene tähtis ning mitte keegi ei tohiks end kõrvalejäetuna tunda. „Õiglases riigis elavad inimesed hoolivad üksteisest, nad oskavad hinnata iga inimese väärtust,“ sõnas Mihhail Kõlvart. „Heaoluriiki saab hinnata selle kaudu, kuidas seal elavad lapsed ja vanurid.“

Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart kinkis Iru Hooldekodu elanikele käsitöövahendeid ja lauamänge ning soovis, et pühad mööduksid kõigile rõõmsalt ja rahulikult. Sõnavõttudele järgnenud kontserdil astusid üles laulja Rafael ja tantsuansambel Terek.

Mihhail Kõlvart on jõulude ajal külastanud Iru hooldekodu ja sealseid elanikke alates abilinnapeana ametisse astumisest 2011. aastal.

Iru Hooldekodu on Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti hallatav asutus, mis teenindab esmajoones Tallinna linna eakaid inimesi. Hooldekodu asub Lasnamäe linnaosas Pirita jõe looduskaitseala vahetus läheduses. Renoveeritud hoonekompleksis on ligi 350 kohta, mis kõik on kaasaegselt ja eakate vajadusi arvestades loodud.

Uudise rubriigid: