30.09.2016

Mihklipäeva laat!

Neljapäeval, 29.septembril toimus Tallinna Luha Lasteaias 1. Mihklipäeva laat.

Laadal kauplesid Nupsude, Nakside, Miksitajate, Patsupaide, Särtsude ja Summajate rühmameeskondade poolt ülesseatud müügiletid.

Laadal kaubeldi suussulavate vahvlite, muffinite, küpsiste, kirjukoera, käsitööpulgakommide, kookide, täidetud munade, kiluvõileibade, singi-peekonirullide, koduse pasteedi, isevalmistatud õuna- ja porgandijookide, mooside, rõõmupurkide, liblika rinnamärkide, originaalsete lauamängude, klaasehete ning kohaliku käsitööga (leida võis kootud villaseid sokke, heegeldatud Lotesid, patsikumme).

Laadameeleolu lõi kapellimuusika, mille taustal said vabalaval lapsed soovi korral rütmipillidel musitseerida. Vanemate rõõmuks vaheldusid lapsed pillimeeste koosseisus ja pildistamist ning filmimist jagus kogu laada ajaks. Kapellimuusika saatel said kõik ka rõõmsalt tantsu lüüa.

Laadalistel oli võimalik end jäädvustada Mihklipäeva lambakese ning talutüdruku taustal.

Kuigi ilmateade lubas vihma ja tormi ning väikene tibutamine ka oli, siis rõõmus meel ja hea tuju tegid laadapäevast meeldejääva ürituse kõikide jaoks.

Tallinna Luha Lasteaia Mihklipäeva laada tulu oli kõikide rühmade kogusummana kokku 502.05. Rühmameeskonnad koos lastega arutlevad, mida selle summa eest rühma õpikeskkonna mitmekesistamiseks ostetakse. Miksitajad arutasid hommikuringis ning mõtlesid välja plaani - osta üks tore kassaaparaat, et poe mängimine veelgi vahvamaks muuta. Särtsud arutlesid ning üheskoos leidsime, et mõtleme veel kuidas raha kulutada, sest Tark ei torma!

Saabunud tagasiside Mihklipäeva laadale:

„Maalima kõige kihvtim laat oli, suur tänu!!! „

„Nii vahva oli. Kõht head paremat täis ja raha otstarbekalt kulutatud.“

"Oot, kas liblikaid polegi enam? Ikka oleks pidanud töölt varem ära küsima!"

„Küll oli maitsev pasteet!“

„Sellist porgandimahla jooks igal hommikul.“ Liblikad

„Seened läksid kui soojad saiad.“

„Ärge neid jõhvikaid müüki viige, ma ostan need kohe ära.“

„Millal järgmine laat toimub?“

„Väga äge laat oli!“

„Ootan juba järgmist korda!“

Pilte laadal toimunust!!!