30.09.2021

Mihklipäeva sügispidu Tallinna Läänemere Lasteaias

29. septembril on eestlaste rahvakalendri järgi mihklipäev ja Tallinna Läänemere Lasteaia pere tähistas seda sügispeoga.

Mihklipäev Läänemere La-s 29.09.2021.jpgMihklipäevaks pidid õuetööd olema lõpetatud - juurvili keldris ja vili põldudelt koristatud.

Mihklipäevast läks inimeste  elu kergemaks, tööd oli vähem ja talveks toiduvarud olemas. Sellepärast oligi mihklipäev vanal ajal suur püha ja pidupäev. Lapsed tutvusid mihklipäeva kommetega ja said teada, et see päev on suve lõpu ja sügise alguse püha. 

Külla tulid Porgandi Pille, Peedipoiss Peeter, Kapsatädi Kadri ja Sibula Sille.

Lapsed laulsid laulu sügisandidest „Mida sügis meile toob?“.

Põlluharimine ja viljakoristamine olid vanasti rasked tööd. Meie esivanemad austasid  leiba, mis oli raske töö ja suure vaevaga lauale saadud. Eestlaste leivaviljaks on rukis.Õpetaja Valve mihklipäeval 29.09.2021.jpg Mängiti laulumängu „Me lähme rukist lõikama“.

Vanad eestlased saia tavaliselt ei söönud, kui, siis ainult pidupäeval. Lapsed teavad, et saia tehakse nisujahust, sellest tehakse ka pannkooke, mida lapsed väga armastavad.

„Pannkoogi söömise laulust“  jäi kõlama: oh seda nalja natukest, lapse rõõmu raasukest, küll mina kooki söön siis nii, et moosviirud kõrvuni.

Mihklipäevast algasid tubased tööd. Naispere tegi  käsitööd, talvel aga ootas ees kudumine ja ketramine. Mehed raiusid metsas puid ja tegid hagu.

Lapsed teavad, kui tahad terve olla, tuleb palju õues viibida, hoolega end karastada ning  puu- ja köögivilju süüa. Ei siis haigus ligi tule, kui sa ise tubli oled. See mõte oli ka laulus „Gripilugu“.

Sügisel ei saa läbi ilma vihmata.  „Vihmapiiskade laulus“ said lapsed laulule kaasa teha liigutusi.

Sügispidu lõpetati  tantsuga ,,Pausilugu“ mihklipäeva auks ja iga rühm sai salvest kaasa   sügisanni.Sügisball Läänemere La-s 29.09.2021.jpg

Ilusat kuldkollast ja pikka sügist.