18.08.2021

Miks ja kuidas lapsi vaktsineerida?

Miks ja kuidas lapsi vaktsineerida?

COVID-19 haigust põhjustab koroonaviirus, haigussümptomid on mittespetsiifilised ja nende raskusaste võib olla erinev. Haigus võib kulgeda ilma haigustunnusteta, aga ka väga raskelt mitmete tüsistustega, mis püsivad ka haiguse läbipõdemise järel. Covid-19 vastu nakatumise eest kaitseb kõige paremini vaktsineerimine.

Mida teha?

  • Vaktsineerimine on vabatahtlik ning alla 18-aastase õpilase vaktsineerimiseks peab lapsevanem andma nõusoleku. Nõusoleku väljendamiseks võib vanem tulla koos lapsega vaktsineerimisele, lapse vaktsineerimisele registreerida digilugu.ee või telefonil 1247 või anda kirjaliku nõusoleku.
  • Lapsevanema kirjaliku nõusoleku vorm on leitavkooli kooli kodulehel. Lapsevanem võib a) nõusoleku vormi täita, digiallkirjastada ja saata kooliõele   e: natalja.pasieko@kth.ee nõuoleku vormi võib ka välja trükkida, allkirjastada või c) kirjutada käsitsi kaasapandud vormi eeskujul nõusolek ja see allkirjastada. Paberil nõusolek tuleb vaktsineerimisele kaasa võtta.
  • Vaktsineerimisest keeldumisest palume samuti teada anda kooliõele e kirjaga. Kirjas märkida ära lapse nimi ja klass.
  • Vaktsineerima tulles on vajalik kaasa võtta ID-kaart ning alla 18-aastase õpilase puhul, kui ta tuleb ilma vanemata, lapsevanema kirjalik nõusolek
  • Iga Tallinna õpilane saab vaktsineerima minna mistahes kooli, kus vaktsineerimine toimub.

Põhjalik info vaktsiini koostise, vastunäidustustuste, võimalike kõrvaltoimete ja hoiatuste kohta on leitav https://vaktsineeri.ee/covid-19/covid-19-vaktsiinid.   

Iga vaktsiinisüsti saanud õpilane saab väikese meene ning osaleb auhinnaloosis.

Aitäh Teile, et olete oma last koroonast tingitud õppetöö ümberkorralduste ajal toetanud ning aitate kaasa, et ühiselt koroonale vastu astuda!