05.10.2018

Minister Reps tutvustas digiõpikuid Südalinna Koolis

5. oktoobril tutvustas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Tallinna Südalinna Koolis ajakirjanikele põhikooliõpilastele suunatud tasuta digiõpikuid.

Meie kooli 4A õpilastel oli võimalus näidistunnis õpetaja Riina, õpetaja Veronika ja haridustehnoloog Anneli juhendamisel tutvustada, milliseid võimalusi pakub opiq.ee keskkond. Näidistunni eesmärk oli eelkõige näidata digiõpiku platvormi erinevaid võimalusi (nt tekstid, videod, avatud ja automaatkontrolliga ülesanded, kodutööde statistika, kõnesüntesaator jms).

Digiõpiku kasutamine pakub võimalust õpilasel vastavalt oma õpikiirusele ja -huvile õppida. Nii said ka külalised osa sellest, et kui Päikese teema on 4. klassis loodusõpetuses selgeks saanud, siis tegelikult saavad õpilased huvi korral kohe piiluda 8. klassi geograafia või füüsika õpikusse, sest seal õpitakse sama teemat juba uue ja keerulisema nurga alt. Samuti on võimalus liikuda mõne eelneva klassi õpiku juurde, et tuletada meelde olulised mõisted, kui selleks tekib vajadus.

Kui tänases näidistunnis oli juhendajaid mitu, siis tegelikkuses tuleb iga õpetaja ka üksinda digiõpiku õppeprotsessis kasutamisega kenasti toime. Samuti said meie õpilased ilma suurema juhendamiseta digiõpiku kasutamisega juba esimeses tunnis hakkama. Digiõpiku kasutamine annab võimaluse õppida kõikjal, kus on nutiseade ja internet. Nii saavad õpilased omandada uusi teadmisi ka viibides koduõppel või välismaal või olles kodus haige. Digiõpikus saab õpilane jooksvalt õpitu kohta tagasisidet ja ei pea ootama, et õpetaja jõuaks lõpuks tema tööd kontrollima. Nii saab õpilane liikuda teemadega edasi endale sobivas tempos, kuid õpetajal on enda digiõpikus näha iga õpilase tulemused ja järg õppetöös.

Meie õpetajad ja õpilased andsid 5. oktoobril erinevatele meediaväljaannetele mitmeid intervjuusid digiõpikute kasutamise teemal. Jagame postituse kommentaarides neid teiega lähipäevade jooksul.

Suur tänu kõigile koolipere liikmetele, kes aitasid ürituse korraldamisele kaasa!

Meediakajastus:

Meie 4. klassi õpilane Andreas koos ministriga TV3 uudistesaates intervjuud andmas. (Alates 32. minutist.)
https://tvplay.tv3.ee/seitsmesed-2018/seitsmesed-10288870/ 

Venekeelses uudistesaates andsid intervjuu 4. klassi õpilane Kevin ja õpetaja Riina.
https://rus.err.ee/866771/shkoly-v-jestonii-poluchat-dostup-k-besplatnym-cifrovym-uchebnikam 

Meie 4. klassi õpilane Eliise koos direktoriga raadiouudistes.
https://www.err.ee/866824/pohikooliopilased-saavad-nuudsest-kasutada-digiopikuid-tasuta 

Vikerraadio saates "Päevakaja" andsid intervjuu 4. klassi Eliise ja direktor Veiko Rohunurm. (Alates 2.31.)
https://vikerraadio.err.ee/863171/paevakaja-05-10-2018-18-00-00 

Artikli lõpus on reportaaž ja intervjuu õpetaja Veronikaga.
https://novaator.err.ee/866809/digiopikute-platvorm-ei-kergenda-koigi-koolikotti-ega-ole-tasuta 

Veel sündmusest kajastatust:
https://etv.err.ee/v/124150c9-2444-44dc-a169-94c181f9b261