13.10.2012

„Minu Eesti“ Toompeal

Üheksandad klassid said pakkumise projektilt Minu Eesti tulla külastama Toompea lossi ja Eesti panga muuseumi, kuna ühiskonnaõpetuses kõike sellega seonduvat õpitakse.

11. oktoobil läksimegi pärast koolipäeva Toompeale. Pärast turvanõuete täitmist ja käitumisalaste nõuannete kuulamist saigi ekskursioon alata. Meid viidi pressirõdule suurde saali, kus tutvustati saalis istumise reegleid ja istungite korda.

Tutvustati ka lossi maketti ja Valget saali, mida ehib suurim käsitsi valmistatud vaip Eestis.

Peale ringkäiku saime võimaluse vastata viktoriiniküsimustele. Kummaline oli vaid see, et ega meile ekskursiooni käigus ju vastavat informatsiooni ei jagatud. Pidime küsimustele vastuseid leidma nö loomulikust intelligentsist. Toime tulime! Parima tulemuse viktoriinil sai Ralf 9.b-st.

Enne ringkäiku lossis lubati meile, et tunni lõpuks liitub meiega mõni riigikogu liige, kes tutvustab oma tööd ja räägib riigis toimuvast. Paraku kell 15.00 oli kogu loss juba saadikutest tühi ning mitte keegi ei leidnud võimalust meiega suhelda. Kahju!

Seltskond oli tore, loss ilus, aga päeva kasutegur jäi väga väikeseks. Siit saame näha, et sageli õpime koolis rohkem, kui põnevates kohtades koolist väljaspool. Hinnakem meie oma õpetajaid!

Nüüd võtame plaani Eesti pangas käimise. Loodame sealt suuremat elamust!

 

Üheksandikud