27.02.2018

Mölder: Ükski abivajaja ei jää lageda taeva alla

Järgnevateks ööpäevadeks prognoosivad ilmateenistused kohati kuni 29 miinuskraadi. Külmade ilmade ajal on pealinnas kodutute öömajad avatud ööpäeva läbi ning inimestele pakutakse ka sooja sööki.

Alasi tn 8 öömajas oli ööl vastu tänast 52 inimest (tavakohti 60), Merelahe tee 4 aadressil 29 inimest (tavakohti 26), Akadeemia tee 34 aadressil 40 inimest (tavakohti 40).

„Piirkonniti on öömajade täituvus üsna suur, kuid vajadusel loome lisakohti nendesse üksustesse. Alati leiame võimaluse, kuidas abivajajaid aidata – saame tuua juurde voodeid ja madratseid. Kindlasti ei jäta linn ühtegi abivajajat lageda taeva alla,“ kinnitas abilinnapea Mölder.

„Soovin panna linnakodanikele ka südamele, et kui näete tänaval mõnda abivajajat, kes näiteks ei liiguta või on põhjust arvata, et inimene vajab mistahes abi, tasub kindlasti helistada numbrile 112 ning kutsuda kiirabi. Kiirabi tuvastab inimese seisundi ja abi vajaduse ning vajadusel viib inimese haiglasse või kutsub politsei. Nõnda saame ära hoida külmumisi ja alajahtumisi,“ sõnas Mölder.

„Inimestel tasub riietuda soojalt ja kihiliselt ning pidada kinni ka hügieeninõuetest, et ise haigestumist vältida. Aidake ka oma naabreid ja lähedasi ning veenduge, et ka neil oleks kodu soe. Kuid tasub veenduda ka selles, et kodud oleksid tuleohutud. Õnnetuste vältimisele saab meist iga üks kaasa aidata,“ lisas Mölder.