19.09.2020

Monika Haukanõmm: Palun ärge loopige suitsukonisid autoaknast välja!

Tänasel maailmakoristuspäeval tuli talgutel osalenud Kesklinna valitsuse töötajatel tõdeda, et suur osa väikeprügist lendab loodusesse autoakendest.

„Tänavune koristusaktsioon keskendus väikeprügile, sealhulgas suitsukonidele, millest mõnedel andmetel jääb igal aastal loodusesse enam kui neli triljonit sigaretifiltrit. Iga filter omakorda laguneb tuhandeteks imepeenteks plastikukiududeks ja jõuab toiduga nii loomade kui inimeste organismi. Seega ei tohiks seda ohtlikku pisiprügi loodusesse üldse sattuda. Valisime südalinnas asuva Musumäe koristamiseks näiteks seetõttu, et seal aega veetvad nooredki on märganud, et hoolimata hiljuti paigaldatud uutest prügikastidest on palju konisid ja muud prahti maha loobitud. Kutsusime talgutele ka neid noori koos teiste linlastega,“ rääkis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.   

Koristusaktsioon „Konivaba Musumägi“ toimus koos Kesklinna politseijaoskonna ja mittetulundusühinguga Pühapäevane prügikoristus piknikuga. Edasi liiguti koristama Kanutiaeda. Monika Haukanõmmele algas koristuspäev aga juba hommikul, kui ta Eesti Paraolümpiakomitee presidendina osales koos komitee ametliku partneri Toyota Baltic AS-i töötajatega Järvevana tee ääres toimunud talgutel. 

„See on uskumatu, kui palju sigaretikonisid on loobitud tee-äärsetele haljasaladele! Head inimesed, palun ärge visake konisid autoaknast välja, kasutage tuhatoosi!“ kutsub Haukanõmm üles.   

Koristustalgute lõpetuseks paigaldas Kesklinna valitsus mitmele poole südalinna spetsiaalselt sigaretikonide jaoks silmatorkavad hääletusprügikastid (Ballot Bin’id). Kastil esitatud valikvastusega küsimusele saab suitsukoniga vastata Tammsaare pargi servas Estonia puiesteel, Toompuiestee ääres bussipeatuses, Nunne tänaval Patkuli trepi juures ja Vabaduse väljakul.    

Uudise rubriigid: