22.09.2021

Mootorrataste vurinal uude õppeaastasse

Ühel septembri hommikul vurises 7 mootorratast Sikupilli lasteaia hoovi, pannes uudishimust pead pöörama ka ehitajaid, kes kõrvalasuvas elumajas toimetasid. Kohale olid tulnud mootorrataste omanikud lähedalt ja kaugemalt

Meie selle õppeaasta teema on „Liikudes ja liigeldes teadmiste poole“. Alustasime septembris kohe kaherattalistega, et siis õppeaasta jooksul teisigi liikureid ja liiklemisvõimalusi lähemalt uurida.

Mootorratta omamine ei ole päris sama asi nagu auto omamine. See on täielik pühendumine ja omaette maailm. Mootorratta inimesed mõistavad üksteist juba pilgust, sest kiiver peas ja mootor mürisemas ei saa ju palju rääkida. Tore oli see, et mootorratturite hulgas oli ka meie enda töötaja ja lapsevanem. Oh seda üllatust meile kõigile!

Lastele jagus aga põnevust terveks tunniks. Nad said teada, kui tähtis on kiiver, mootorratturi riietus, saapad, viisakas liiklemine. Lisaks teavad nüüd lapsed sedagi, millest mootorratas toitub ja et ka mootorrattaga tuleb vahel „arsti juures“ käia ehk hoolduses. Oma käega sai iga väike huviline ratta tööle panna ja gaasi põhja keerata.

Päris sõiduks veel ei läinud, aga uristada ja puristada saime kõvasti!

Allikas: Tallinna Sikupilli Lasteaed

Uudise rubriigid: