18.03.2015

Mudilased andsid konkursil „Eesti keele kaunis kõla“ südamliku etenduse

12. märtsil 2015 toimus Estonia Talveaias XII ülelinnalise koolieelikute etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla“ lõppvoor, kus 28 väikest sõnakunstnikku andsid südamliku etenduse.

Publikut vaimustasid esinejate siirus ja emotsionaalsus ning sisemine rõõm, mida oskuslikult kuulajatega jagati. Kõik esinejad pälvisid tugeva aplausi ja žürii kiituse. Mõnigi neist võiks žürii arvates peagi monoetendusega üles astuda.

Kuna kõik esinejad olid suurepärased, tuli žüriil (näitlejanna Elle Kull, muusikapedagoog Ave Kumpas, teleajakirjanik Hannes Hermaküla ning Tallinna Haridusameti alushariduse juhtivad spetsialistid Marika Kallas ja Anne Targem) valida mitte võitjaid, vaid oma „lemmikuid“.

Eriliselt tõsteti esile järgmised väikesed etlejad:

  • Uku Tamm Tallinna Lasteaiast Kiikhobu (juhendaja Sirje Saks);
  • Maksim Kuts Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikoolist (juhendaja Kaire Kask);
  • Anette Vilhelmine Koonik Pirita Kose Lasteaiast (juhendaja Mari Liis Utno);
  • Sirlika Hermaste Tallinna Virmalise Lasteaiast (juhendaja Siret Hermaste);
  • Marta Loore Pürg Tallinna Männiku Lasteaiast (juhendaja Vera Uudemets);
  • Linda Liis Kannukene Tallinna Lasteaiast Rabarüblik (juhendaja Piia Aasmäe).


Tallinna Kopli Noortemaja korraldas konkurssi juba 12. korda, aga eesmärk on alati olnud üks: õpetada lapsi eesti keelt hoidma ja armastama. Konkursiga väärtustatakse ka õpetajaid, kes ilusat eesti keelt mudilastele õpetavad.

Linnaositi toimunud eelvoorudesse registreerus 93 Tallinna haridusasutusest kokku 225 etlejat, kellest lõppvooru pääses 28 tublimatest tublimat (vt nimesid allpool).

 

Riina Olveti
Tallinna Kopli Noortemaja metoodik-projektijuht

 

Lapse nimi

Juhendaja nimi

Lasteaed

Kristelle Krooni

Krista Tammiku

Tallinna Kadaka Lasteaed

Ingrid Grusdam

Sirje Saks

Tallinna Lasteaed Kiikhobu

Uku Tamm

Sirje Saks

Tallinna Lasteaed Kiikhobu

Romet Klement

Monika Liik

Tallinna Lehola Lasteaed

Daniil Maksimov

Hedi Minlibajeva

Tallinna Vindi Lasteaed

Kaur Villum

Loore Haab

Tallinna Linnupesa Lasteaed

Grete- Maria Mihkelson

Kertu Kari, Eve-Raili Kuulpak

Tallinna Lepatriinu Lasteaed

Sireli Aren

Marge Matsin

Tallinna Meelespea Lasteaed

Karina Devadze

Helgi Niine

Tallinna Lasteaed Sinilill

Aksel Arula

Riina Kuusk

Tallinna Lasteaed Pääsusilm

Maksim Kuts

Kaire Kask

Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikool

Serge Soome

Miina Paugus

Tallinna Vormsi Lasteaed

Rasmus Jõesaar

Reine Falten

Tallinna Sikupilli Lasteaed

Marleen Laumets

Milvi Lindenburg

Tallinna Mahtra Lasteaed

Gregor Aibast

Anu Niinsalu, Kristiina Treulich-Trubetski

Pirita Lasteaed

Anette Vilhelmine Koonik

Mari Liis Utno

Pirita Kose Lasteaed

Sirlika Hermaste

Siret Hermaste

Tallinna Virmalise Lasteaed

Oliver Täht

Helle Valle

Tallinna Päikesejänku Lasteaed

Sandra Mikk

Ilona Tomasberg

Tallinna Mesimummu Lasteaed

Liisa Randver

Marika Viilol

Tallinna Mesimummu  Lasteaed

Nele Viigimäe

Aivi Tubli

 Lasteaed Kelluke

Adriane Brigitta Parre

Ille Üksti

Kalamaja Lasteaed

Marta Andreas

Mare Taube

Lasteaed Päikene

Robin Roger Ratas

Helju Sillavee

Tallinna Kelmiküla Lasteaed

Maarek Valdre

Vera Uudemets

Tallinna Männiku Lasteaed

Marta Loore Pürg

Vera Uudemets

Tallinna Männiku Lasteaed

Linda Liis Kannukene

Piia Aasmäe

Tallinna Lasteaed Rabarüblik

Morten Nurmsalu

Aime King

Tallinna Lasteaed Nõmmekannike

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uudise rubriigid: