15.03.2017

Mudilased andsid konkursil „Eesti keele kaunis kõla“ toreda etenduse

14. märtsil 2017 toimus Estonia Talveaias ülelinnalise koolieelikute etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla“ lõppvoor, kus 30 väikest sõnakunstnikku andsid toreda etenduse.

Linnaosades korraldatud eelvoorudesse registreerus 97 Tallinna lasteaiast ja kahest huvikoolist kokku 233 etlejat, kellest lõppvooru pääses 30 tublimatest tublimat.

Publikut vaimustasid esinejate julgus, siirus ja suur sisemine rõõm, mida oskuslikult kuulajatega jagati. Kõik esinejad pälvisid tugeva aplausi ja žürii kiituse. Nii mõnigi neist võiks juba varsti meie parimatel lavadel etendustes üles astuda või edaspidises elus presidendiks hakata, nagu loetud luuletuses uhkelt välja sai lubatud.

Väikeseid esinejaid oli palutud kuulama žürii, kuhu kuulusid näitlejanna Elle Kull, muusikapedagoog Ave Kumpas, teleajakirjanik Hannes Hermaküla ning Tallinna Haridusameti alushariduse spetsialistid Marika Kallas ja Piret Lind. Nad ei valinud võitjaid, vaid nimetasid oma „lemmikuid“, sest kõik esinejad olid suurepärased.

Eriliselt tõsteti esile järgmised väikesed etlejad:

  • Ariana Margoo Nukka Tallinna Lasteaiast Kikas (juhendaja Elle Lodeson);
  • Rohan Obili Tallinna Nurmenuku Lasteaiast (juhendajad Kaia Piipuu ja Reena Uusmets);
  • Kaspar Karjust  Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaiast (juhendaja Pille Kull);
  • Sander Pello Tallinna Männiku Lasteaiast (juhendaja Heleri Alter);
  • Rebecca Rankla Kalamaja Lasteaiast (juhendaja Ille Üksti);
  • Eliise Mööl Tallinna Piiri Lasteaiast (juhendaja Alja Kabanen).

Tallinna Kopli Noortemaja korraldas konkurssi juba 14. korda. Konkursi eesmärk läbi aastate on ikka üks: õpetada lapsi eesti keelt hoidma ja armastama. Konkursiga väärtustatakse samuti väikeste etlejate juhendajaid ja õpetajaid, kes ilusat eesti keelt mudilastele õpetavad.

Pildid ja lugu ajalehes Pealinn

 

Riina Olveti
Metoodik-projektijuht
Tallinna Kopli Noortemaja

Uudise rubriigid: