14.03.2019

Mudilaste etluskonkurss „Eesti keele kaunis kõla“ lasi lastel särada

12. märtsil 2019 toimus Estonia teatri Valges saalis ülelinnalise koolieelikute etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla“ lõppvoor, kus säras 30 väikest sõnakunstnikku.

Linnaosade eelvoorudes osales 255 etlejat 97 Tallinna lasteaiast ja ühest lasteaed-põhikoolist, lõppvooru pääses neist 30 tublimatest tublimat.

Väikesed sõnakunstnikud andsid tõeliselt südamesse mineva etenduse. Publikut vaimustasid esinejate julgus, siirus ja suur sisemine rõõm, mida oskuslikult kuulajatega jagati. Kõik esinejad pälvisid tugeva aplausi ja žürii kiituse.

Žüriisse kuulusid Milvi Israel Tallinna Kopli Noortemajast, Anne Kõrge Eesti Lastekirjanduse Keskusest, Tallinna Haridusameti alushariduse juhtivad spetsialistid Anne Targem ja Piret Lind ning žürii auliige, 16 aastat tagasi konkursi algatanud Mai-Liis Indov.

Žürii oli tulemustes üksmeelne ja arvas, et kõik esinejad olid suurepärased. Eriliselt tõsteti järgmised väikesed etlejad:

  • Adeele Randver Kalamaja Lasteaiast (juhendaja Ille Üksti); Eesti keelel kaunis kõla_2019.jpg
  • Sarah-Mia Aus Tallinna Veerise Lasteaiast (juhendaja Grete Aavamägi);
  • Silver Salumets Tallinna Meelespea Lasteaiast (juhendajad Geiri Lokotar ja Monika Suls);
  • Alexis Mirjam Reren Tallinna Paekaare Lasteaiast (juhendaja Meida Kaevand);
  • Toomas Jaaniste Tallinna Läänemere Lasteaiast (juhendaja Tiina Mahler-Jaaniste);
  • Magnar Luumann Tallinna Suitsupääsupesa Lasteaiast (juhendaja Kirsika Mägi).

Oma lemmiku valis ka publik, selleks osutus Mira Theresa Savitski (Tallinna Padriku Lasteaed, juhendaja Marju Aas).

Tallinna Kopli Noortemaja korraldas konkurssi juba 16. korda. Sel aastal oli konkurss eriline, sest käimas on ju eesti keele aasta. Ometi on konkursi eesmärk läbi aastate ikka üks: õpetada lapsi eesti keelt hoidma ja armastama. Konkursiga väärtustatakse samuti väikeste etlejate juhendajaid ja õpetajaid, kes ilusat eesti keelt mudilastele õpetavad.

Riina Olveti, Tallinna Kopli Noortemaja metoodik-projektijuht

 

  

Uudise rubriigid: