16.08.2019

Munitsipaalmajade fassaadid saavad värske ilme

Tallinna Linnavaraameti tellimusel asuvad töövõtjad peagi Uus-Maleva tn 6 ja Hooldekodu tee munitsipaalelamute fassaade uuendama.

„Aeg ja heitlik ilmastik on Uus-Maleva tn 6 hoone fassaadi tublisti kahjustanud – fassaad on    määrdunud ja praguline ning puidust laudis on osaliselt lahti tulnud,“ tõdes abilinnapea Eha Võrk. Uus-Maleva tn 6 hoone fassaadi remondiks läbi viidud hanke tulemusena sõlmiti töövõtuleping Aruna-Ehituse OÜ-ga. Lepingu maksumuseks on 192 771,48 eurot, tööd peavad olema lõpetatud oktoobriks.

Uus-Maleva tn 6 fassaadi remondi käigus fassaad puhastatakse, tehakse kohtparandusi ning krohvitakse osaliselt uuesti, fassaadi puidust laudis puhastatakse ja kinnitatakse uuesti ning lõpetuseks saab hoone ka uue hoone värvkatte. Lisaks puhastatakse, parandatakse  ja töödeldakse hüdroisolatsiooniga hoone sokli ja treppide betoonipinnad ning puhastatakse ja värvitakse uuesti treppide metallist käsipuud.

„Hooldekodu tee 15 ja 21 fassaadiremonttööde teostaja leidmiseks korraldatud hange ei ole veel lõppenud. Hankele esitas pakkumuse kolm ettevõtet ja hetkel toimub pakkumuste menetlemine,“ ütles Võrk.

Hooldekodu tee 15 fassaadi nii krohvitud kui ka puitosa on määrdunud ning osaliselt kaetud sambliku ja vetikaga, esineb pragusid, korrastamist vajavad ka aknapaled. Ühtlasi korrastatakse maja ümbruse kõnniteed.

Hooldekodu tee 21 maja puitfassaad on samuti aja jooksul amortiseerunud ning vajab kaasajastamist. Renoveerimise käigus asendatakse osaliselt vana puitlaudis, puhastatakse olemasolevat ning kontrollitakse üle ning viimistletakse kõik metallkonstruktsioonid. Lisaks fassaadile renoveeritakse katus ja sokkel ning korrastatakse ventilatsioonisüsteemi ja paigaldatakse osaliselt uued drenaažitorud ja sadeveekaevud.

Eeldatavalt kestavad Hooldekodu tee hoonete renoveerimistööd kolm kuud.

Uudise rubriigid: