02.10.2017

Mupo: Kirgi kütnud autoromu kadus Jahu tänavalt mõne minutiga

Täna hommikul teisaldasid Munitsipaalpolitsei Amet ja Kuusakoski AS suvel põlenud keskkonnaohtlik autoromu Jahu tänavalt utiliseerimiskeskusesse.

DSC05725.JPGMunitsipaalpolitsei Põhja-Tallinna tugipunkti peainspektor Pavel Boitsovi sõnul alustati romusõidukiga tegelemist juba varem, augustikuus. Sõidukil oli peal seitse erinevat kohtutäituri tõkendit ja nendest vabanemine osutus keerukaks ning pikaajaliseks. Läbirääkimised auto arvatava omanikuga nõudsid samuti oma aja, sest omaniku väitel oli auto ammu uuele omanikule maha müüdud, kuid seda tõendavad dokumendid puudusid.

 „Varem ei tundnud selle vraki vastu keegi huvi. Täna on asi lõpuks nii kaugel, et saame selle utiliseerimiseks Kuusakoski AS-le üle anda,“ rääkis Boitsov. „Auto oli tugevalt põlenud, oli keskkonnaohtlik ning linnapildis näotu. Kokku on sellel aastal Põhja-Tallinnast tänu mupo sekkumisele utiliseeritud 15 romusõidukit, aga kolme aasta jooksul 50 tükki, mis täidaks ühe keskmise suurusega ostukeskuse autoparkla. Ausalt öeldes on see väga suur arv, aga sellega pole romudega veel kõik lõpetatud - tegemist on veel küllaga“.

Vilunud Kuusakoski AS operaator toimetas põlenud autovraki mõne minutiga autokasti ning kirgi kütnud romu on tänaseks linnapildist kadunud.